MojAndroid

Prednedávnom spustil Instagram svoju konkurenciu TikToku, teraz sa do boja o používateľov pripája aj Google s funkciou Youtube Shorts. Správy o pripravovanej novinke sa začali objavovať už pár mesiacov dozadu a teraz Google spúšťa beta verziu služby v Indii.

Takmer identická kópia TikToku

Princíp ostáva rovnaký ako pri vytváraní videa na TikTok. K dispozícií máte možnosť nahrať 15 sekundové video a pridať k nemu hudbu. „Nástroj na výber hudby má zatiaľ k dispozícií 100 tisíc skladieb a spolupracujeme s umelcami na rozšírení tohto katalógu,” uviedol hovorca Youtube pre The Verge. Tieto videá sa zobrazia na domovskej obrazovke, kde budú mať vyčlenené svoje miesto.

Youtube Shorts ukážka

Youtube sa samozrejme bude snažiť donútiť čo najviac ľudí používať novú funkciu Shorts. Takže sa nemusíte báť, že tlačidlo na jej vytvorenie bude skryté niekde v útrobách aplikácie. Nájdete ho pekne viditeľné na domovskej obrazovke. Beta verzia je momentálne dostupná iba pre Android, ale čoskoro by mala byť predstavená aj pre zariadenia so systémom IOS. Nevie sa však, kedy sa funkcia dostane aj do iných krajín.

Skvelý nástroj pre tvorcov alebo iba ďalšia zbytočná funkcia?

CEO Susan Wojcicki pre NBC News uviedla, že funkcia Príbehy mala u tvorcov veľký úspech, a že budú aj naďalej experimentovať s rôznymi dĺžkami a formátmi videa. Shorts vníma ako príležitosť pre mladšiu generáciu tvorcov vybudovať si komunitu na Youtube.

Zdá sa, že tím Instagramu mal podobné ciele pri vytváraní Reels, ale reakcia na túto funkciu nebola veľmi pozitívna. Mnohé z videí, ktoré sa v sekcii Reels objavujú sú iba znova nahraté videá vytvorené pre TikTok. Za tento neúspech pravdepodobne môže fakt, že Instagram nikdy nebola platforma zameraná v prvom rade na videá.

Youtube takouto platformou je a ľudia ho využívajú, keď sa chcú zabaviť pomocou videí, či už krátkych alebo dlhých. Preto spoločnosť dúfa, že funkcia Shorts bude jeden z ďalších spôsobov, ako svojim používateľom túto potrebu naplniť. Samozrejme preto, aby na stránke trávili ešte viac svojho času.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
TikTok: Služba rieši samovražedné video, ktoré sa rýchlo šíri na jej sieti
16.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+