MojAndroid

V minulosti sme už počuli o tom, že YouTube zrejme pripraví model predplatného pre svoju službu. Za pravidelný mesačný poplatok by užívatelia mohli sledovať videá na YouTube bez reklám. Až doteraz ale nebol známy žiaden termín, kedy by sa tak malo stať. Teraz sa ale zdá, že na tento deň nebudeme musieť dlho čakať.

Nová služba by podľa všetkého mohla byť spustená už na konci októbra. V rámci noviniek bude upravená funkcionalita služby YouTube Music Key a tiež pribudne možnosť sledovať videá úplne bez reklám. Cena nového predplatného by mala byť na úrovni 10 USD za mesiac.

Tieto informácie ale zatiaľ nepochádzajú priamo od YouTube. Naznačuje to ale mail, ktorý bol rozposlaný prispievateľom v službe YouTube. V ňom sa píše, že YouTube chystá novú službu pre svojich užívateľov, ktorí si budú môcť vychutnať videá bez reklám. Správa tiež obsahuje výzvu pre YouTuberov, aby odsúhlasili nové zmluvné podmienky najneskôr do 22. októbra. V opačnom prípade nebudú môcť byť ich videá zobrazované v USA. Práve tento fakt naznačuje, že predstavenie novej formy predplatného je už za rohom. Samozrejme, nie každý bude chcieť platiť za službu 10 dolárov mesačne, no ak trávite na YouTube veľa času, možno sa vám to oplatí. Platí to aj vtedy, ak sa teraz spoliehate na nástroje na blokovanie reklám vo videách, proti ktorým Google rázne zakročil.

Zdroj: Re/code via Android and Me

26.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+