MojAndroid

Ako sme vás postupne informovali, spoločnosť Google mala v pláne predstaviť službu, v ktorej sa po zaplatení mesačného poplatku zbavíte reklám pri sledovaní videí na YouTube. Ide o obdobu YouTube Music Key, čo je predplatená služba k hudobným videám v rámci YouTube. Používatelia tak majú prístup ku všetkým hudobným klipom bez reklám a navyše majú možnosť uložiť si ich do zariadenia na počúvanie v prípade, že sú offline. To isté nás čaká aj pri videu a používateľ to získa za paušálny mesačný poplatok 9,99 dolárov. Samozrejmosťou je tu aj prehrávanie hudby na pozadí počas používania inej appky. Služba plne spolupracuje s platformami iOS a Android.

YouTube Music Key bude zahrnutá v YouTube Red tiež, no nazývať sa bude YouTube Music a vystupovať bude ako vlastná aplikácia. Mimochodom, ak si ju používateľ stiahne, získa 2-týždňový trial-prístup k YouTube Red. Zatiaľ však bude dostupná len v USA.

https://www.youtube.com/watch?v=YL9RetC0ook

To však nie je všetko, pretože YouTube Red obsahuje aj množstvo pôvodného obsahu. Google napríklad ohlásil desiatku nových, pôvodných show, ktoré tu uvedie (napr. s populárnym PewDiePie, či projekt od tvorcov CollegeHumor, ktorý zatiaľ nemá názov). Obsah bude ďalej tvoriť aj viacero celovečerných filmov, dokumentov či epizódnych seriálov.  Okrem hudby bude YouTube Red spolupracovať aj so službou YouTube Gaming či s novším YouTube Kids.

Je tu však jeden háčik. Ľudia tvoriaci kontent YouTubu, ktorí majú vo videách reklmu, budú mať účasť v predplatiteľskej službe vynútenú. Ak do nej nevstúpia, jej videá budú v kategórii “súkromné”.

Suma sumárum, za 9,90 dolárov získa používateľ pomerne široké spektrum služieb. Na YouTube sme síce zvkynutí na bezplatné prostredie, no v porovnaní so Spotify sa dá povedať, že získate predplatným viac obsahu, a to nie len hudobného. Od 28.októbra sa dočkajú YouTube Red i YouTube Music ľudia v USA. O dostupnosti u nás zatiaľ reč nebola.

DOPLNENÉ 12.11: Google v obchode Play sprístupnil novú aplikáciu pre využitie služby Youtube Red. Výzorom a funkciami ide o podobnú aplikáciu ako Youtube s tým rozdielom, že je zameraná len na hudobný obsah. V skutočnosti sa v nej však nedajú vytvárať vlastné playlisty, je však možné upraviť stream, ktorý je tvorený hudobnými videami. Tí, ktorí majú zakúpené predplatné YouTube Red si navyše môžu užívať počúvanie hudby na pozadí, offline alebo bez videa. Po prihlásení sa dá služba vyskúšať na 14 dní zadarmo. Žiaľ, zatiaľ je stále dostupná len pre používateľov v USA.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Dakujem neprosim…

  • qukler

   Náhodou to nemusí byť zlé, hlavne ak v tej cene bude aj google music (ako sa spomína na inom webe).

 • hunkeus

  Paráda, ta cena je zatiaľ až moc nízka, dúfam že není len uvádzacia.

 • Bax

  “Na YouTube sme síce zvkynutí na bezplatné prostredie, no v porovnaní so
  Spotify sa dá povedať, že získate predplatným viac obsahu, a to nie len
  hudobného.”
  Ako do toho zapadá spotify a prečo ich model touto vetou ukazujete ako horší? Nechápem ako môžete model ktorý separuje prémiový obsah od free obsahu a prakticky vás tak núti predlatiť si službu ak takýto obsah chcete vidieť za lepší ako model ktorý ponúka free aj platiacemu užívateľovi prakticky to isté. Ja si Spotify platím a neľutujem. Ako platený užívateľ ho môžem používať celosvetovo a nakoľko som pri cestovaní hocikedy v krajine ktorá službu nepodporuje, ja to riešiť nemusím + som rád, že tam nemám reklamy + rád podporím kvalitnú službu. YouTube Red na druhej strane bude ponúkať prémiový obsah ku ktorému sa free user nedostane a navyše aj keď si ho človek platí a bude sa nachádzať mimo krajiny kde služba funguje, má smolu. V čom je to sakra lepšie? Ako ok, ak tam bude dobrý obsah nemám problém si to zaplatiť a nevidím v tom nič zlé, ale prečo musíte takto dehonestovať inú službu s iným modelom, ktorý je podľa mňa minimálne rovnako dobrý. Vysvetlí mi to nejaký redaktor?

  • Meno

   Ja ti to vysvetlím veľmi jednoducho. Redaktori na tejto stránke len preložia (a nie vždy presne) článok zo zahraničných stránok. Nič vlastné tu nepridávajú. Preto sa ich netreba pýtať, prečo to tak je :)

   • Bax

    Pozerám, pozerám. Ale v zdrojovom článku to aspoň redaktor normálne sformuloval a vyznelo to oveľa pozitívnejšie. Táto preložená formulácia nemá hlavu ani pätu a vyznieva negatívne.

  • Tá veta je skôr myslená tak, že používateľ zaplatením za YouTube Red získa oproti bezplatnému modelu viac možností, napríklad nielen hudbu, ale aj exkluzívny obsah a funkcie, ktoré nie sú dostupné zadarmo (napríklad prehrávanie na pozadí, videá). Pri Spotify funguje bezplatný/platený model trochu inak, priznávam, že to je blbé prirovnanie. Ale určite nedehonestujeme Spotify, službu si platíme a aktívne využívame aj my, je super :)

   • Bax

    Ako beriem a je mi jasné ako ste to chceli napísať, ale ak si prečítaš tú vetu v pôvodnom článku, autor tam porovnáva podobné služby a čo za ne dostaneš v platenej verzii a že toto je proste model s vecami navyše a tá veta vyznie dobre. Tá zmienka o Spotify tam má logiku, keďže od začiatku je veta formulovaná ako porovnávanie služieb a je tam spomenutý aj napr. Google Music. Tu je spomenutá cena služby a zrazu “BUM zlý Spotify neponúka nič” (trošku preháňam, viem, ale tak nejak to pôsobí). Trošku štylisticky tú vetu prerobiť nech sa podobá na originál a pridať trochu kontextu a môže byť. Spotify sa celkovo vo vašom článku nespomína a zrazu sa v tej vete zjaví ako blesk z jasného neba. Prikladám vetu z pôvodného článku pre porovnanie (a urobenie si vlastného názoru):

    “From a consumer perspective, though, that $9.99 monthly price seems
    pretty reasonable when you consider everything it gets you. Google Play
    Music is a full-fledged subscription music service comparable to Spotify
    and its competitors that all cost $9.99 a month, but when you add in
    all the other features that come with a YouTube Red subscription, it’s a
    pretty good value.”

 • TommyBoy

  NO NECH SI STRCIA HORE za 10€ mesacne… Ani za filmy a serialy neplatim, nieze za sproste veci co iny davaju hore… Da sa obist aj bez nich

 • SimSon

  Na YT-videa bez reklam staci AB+…

 • KalichVydra

  Ešte že má nebaví pozerať chujoviny :-)

+