MojAndroid

Ako sme vás postupne informovali, spoločnosť Google mala v pláne predstaviť službu, v ktorej sa po zaplatení mesačného poplatku zbavíte reklám pri sledovaní videí na YouTube. Ide o obdobu YouTube Music Key, čo je predplatená služba k hudobným videám v rámci YouTube. Používatelia tak majú prístup ku všetkým hudobným klipom bez reklám a navyše majú možnosť uložiť si ich do zariadenia na počúvanie v prípade, že sú offline. To isté nás čaká aj pri videu a používateľ to získa za paušálny mesačný poplatok 9,99 dolárov. Samozrejmosťou je tu aj prehrávanie hudby na pozadí počas používania inej appky. Služba plne spolupracuje s platformami iOS a Android.

YouTube Music Key bude zahrnutá v YouTube Red tiež, no nazývať sa bude YouTube Music a vystupovať bude ako vlastná aplikácia. Mimochodom, ak si ju používateľ stiahne, získa 2-týždňový trial-prístup k YouTube Red. Zatiaľ však bude dostupná len v USA.

https://www.youtube.com/watch?v=YL9RetC0ook

To však nie je všetko, pretože YouTube Red obsahuje aj množstvo pôvodného obsahu. Google napríklad ohlásil desiatku nových, pôvodných show, ktoré tu uvedie (napr. s populárnym PewDiePie, či projekt od tvorcov CollegeHumor, ktorý zatiaľ nemá názov). Obsah bude ďalej tvoriť aj viacero celovečerných filmov, dokumentov či epizódnych seriálov.  Okrem hudby bude YouTube Red spolupracovať aj so službou YouTube Gaming či s novším YouTube Kids.

Je tu však jeden háčik. Ľudia tvoriaci kontent YouTubu, ktorí majú vo videách reklmu, budú mať účasť v predplatiteľskej službe vynútenú. Ak do nej nevstúpia, jej videá budú v kategórii “súkromné”.

Suma sumárum, za 9,90 dolárov získa používateľ pomerne široké spektrum služieb. Na YouTube sme síce zvkynutí na bezplatné prostredie, no v porovnaní so Spotify sa dá povedať, že získate predplatným viac obsahu, a to nie len hudobného. Od 28.októbra sa dočkajú YouTube Red i YouTube Music ľudia v USA. O dostupnosti u nás zatiaľ reč nebola.

DOPLNENÉ 12.11: Google v obchode Play sprístupnil novú aplikáciu pre využitie služby Youtube Red. Výzorom a funkciami ide o podobnú aplikáciu ako Youtube s tým rozdielom, že je zameraná len na hudobný obsah. V skutočnosti sa v nej však nedajú vytvárať vlastné playlisty, je však možné upraviť stream, ktorý je tvorený hudobnými videami. Tí, ktorí majú zakúpené predplatné YouTube Red si navyše môžu užívať počúvanie hudby na pozadí, offline alebo bez videa. Po prihlásení sa dá služba vyskúšať na 14 dní zadarmo. Žiaľ, zatiaľ je stále dostupná len pre používateľov v USA.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+