MojAndroid

Minulý rok nastal šok pre poslucháčov podcastov, keď Google oznámil prenesenie svojej platformy z Google Podcastov na YouTube Music. Teraz v apríli ukončili prevádzku svojej aplikácie Google Podcasty v Spojených štátoch, čo signalizovalo koniec jednej éry. Od tohto prechodu YouTube Music postupne zlepšuje svoje funkcie tejto formu obsahu, hoci ešte stále je obrovský priestor pre zlepšenie.

Mohlo by vás zaujímať:

Uprostred týchto zmien YouTube spustil v rámci svojej platformy špeciálnu sekciu “Vaše podcasty”. Táto nová sekcia je prístupná cez záložku “Moje” na zariadeniach s Androidom a iOS, kde je umiestnená medzi ďalšími kategóriami ako “Vaše videá”, “Vaše filmy”, a tak ďalej. Je dôležité poznamenať, že táto sekcia zobrazí len podcasty, ktoré boli priamo nahrané na YouTube. Nestačí ich teda vložiť do YouTube Music.

youtube titulka
YouTube | Zdroj: ChatGPT

Rozloženie stránky “Vaše podcasty” je jednoduché a používateľsky prívetivé, s veľkými ikonami pre ľahkú navigáciu. Na vrchu primárne zobrazuje playlist pre “Nové epizódy”, zatiaľ čo na spodku stránky ponúka rýchly odkaz na “Preskúmať ďalšie podcasty”. Toto usporiadanie má za cieľ zjednodušiť orientáciu zoskupením všetkého obsahu súvisiaceho s podcastmi na jednom ľahko prístupnom mieste.

U nás ešte stále nie je

Funkcia sa ešte len zavádza a nie je dostupná pre všetkých používateľov. Ani my ju zatiaľ nemáme, pričom správa od PhoneArena prichádza z amerického trhu. Okrem toho, keďže globálne ukončenie Google Podcastov nadobudlo účinnosť 23. júna, medzinárodní používatelia boli vyzvaní, aby použili migračný nástroj dostupný do 29. júla na prenos svojho predplatného na YouTube Music alebo si vybrali alternatívnu službu tretej strany.

Náš tip
Lenovo Tab Plus: 11,5” 2K displej, osem reproduktorov JBL a nízka cena
25.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+