MojAndroid

Služba YouTube začala podľa portálu 9to5Google ponúkať ročné predplatné YouTube Premium, ktoré je cenovo výhodnejšie než pravidelné mesačné predplatné. Ponuka je momentálne dostupná len pre amerických používateľov.

Výhodné ročné predplatné je tento týždeň ešte o niečo výhodnejšie

Služba YouTube predstavila ročné predplatné pre YouTube Premium a YouTube Music Premium len nedávno a pomerne v tichosti. V súčasnosti ponúka  výraznú zľavu v porovnaní s mesačnou platbou. Novým predplatiteľom YouTube Premium a YouTube Music Premium v USA sa pod zvyčajným tlačidlom „Vyskúšať zadarmo“ zobrazuje nová ponuka „Alebo ušetrite peniaze s ročným, rodinným, alebo študentský predplatným“.

Posledné dve ponuky existujú už dlho, no ročné predplatné je novinkou. Namiesto toho, aby vás YouTube Premium stálo 11,99 dolárov mesačne, zaplatíte cenu 107,99 dolárov za ročné prehrávanie videí bez reklám, offline režim a možnosť spúšťania videí na pozadí. Tým ušetríte 3 doláre mesačne alebo 36 dolárov ročne.

Ceny YouTube Premium na Slovensku | Zdroj: Milan Menšík

Ročná cena YouTube Music Premium je 89,99 dolárov, čím každý mesiac ušetríte 2,50 dolárov. Ide však o propagačnú cenu, ktorá končí v nedeľu 23. januára. Bežná cena po tomto dátume stúpne o 10 dolárov, čo je stále cenovo výhodnejšie než mesačne predplatné. Nevýhodou je samozrejme ročná viazanosť k službe.

Aktuálne ceny predplatného YouTube Premium na Slovensku

Ročné predplatné YouTube Premium bohužiaľ zatiaľ v Európe a tým pádom ani na Slovensku nie je dostupné. Aktuálne si môžete vybrať medzi klasickým mesačným predplatným, rodinným alebo študentským. Klasické mesačné predplatné vyjde na 7,19 eur mesačne, rodinné pre 5 rodinných príslušníkov 10,99 eur mesačne a študentské stojí 4,19 eur mesačne. Súčasťou predplatného YouTube Premium je aj YouTube Music Premium.

Náš tip
Motorola razr: Patent smartfónu s displejom po celej ploche smartfónu
20.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+