MojAndroid

Sledovanie videí na portáli Youtube je stále populárnejšie a pre mnohých z nás predstavuje dôležitý zdroj na prehrávanie hudby, videoklipov a rôznych zaujímavých videí. Veľkou slabinou služby je však jej absolútna závislosť na internetovom pripojení, čo môže predstavovať problém napríklad pri cestovaní, kedy kvalita a rýchlosť mobilného internetu výrazne kolíše.

Tento problém však už čoskoro môže byť, aspoň čiastočne, vyriešený. Ako informoval Google na svojom oficiálnom blogu, jednou z funkcií, ktorú plánujú pridať do oficiálnej Youtube aplikácie v blízkej dobe, je možnosť uložiť si videá na isté časovo obmedzené obdobie do svojho mobilného zariadenia a prehrávať ich aj bez aktívneho pripojenia k internetu.

youtube

Tím okolo Youtube sa v poslednej dobe naozaj snaží, veď len minulý mesiac sme sa okrem vylepšenia vzhľadu dočkali inej zásadnej zmeny v oficiálnej aplikácii, ktorá umožňuje čiastočný multitasking, teda vyhľadávanie ďalších videí počas prehrávania toho aktuálneho v malom okne. Možnosť ukladať si videá na offline prehliadanie je však trochu prekvapujúca, keďže Google doteraz proti takýmto funkciám dosť tvrdo bojoval nielen v Google Play, ale napríklad aj v obchode Chrome.

Zatiaľ bohužiaľ nie sú známe bližšie informácie – na akú dlhú dobu bude možné uložiť si videá do svojho mobilného zariadenia a ako presne to všetko bude fungovať. Zostáva nám teda počkať do novembra, kedy by táto funkcia mala byť oficiálne sprístupnená.

Zdroj: androidcommunity.com, youtubecreator.blogspot.sg

18.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+