MojAndroid

Google začal v posledných dňoch otvorene hovoriť o novom vzhľade stránky YouTube.com aj rovnomennej mobilnej aplikácie pre smartfóny. Prostredie má byť v oboch prípadoch modernejšie, jednoduchšie a používateľsky prívetivejšie. Základom je samozrejme vlastný dizajnový jazyk Googlu – Material Design.

Nové desktopové prostredie si môže každý z vás pozrieť na adrese www.youtube.com/new. Novinkou je nielen nové rozloženie ovládacích prvkov, ale aj dva režimy – svetlý a tmavý. Okrem dizajnu však Google sľubuje aj rýchlejšie načítavanie a prehrávanie videí. Zmeny sa tak udiali aj na pozadí.

Mobilná aplikácia ponúka zmenšenú kópiu nového webu. Dostupná bude v základnom, bielom režime, no nie je vylúčené, že Google sprístupní aj tmavú verziu. Novinkou je aj 5 tlačidiel, ktoré nájdete v hornej časti aplikácie. Dostupnosť desktopovej a mobilnej verzie YouTube s novým dizajnom je zatiaľ limitovaná na vybraných používateľov, no rozhodne vám dáme vedieť, keď budú dostupné pre všetkých.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidAuthority

3.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+