MojAndroid

Pracovníci Google sa snažia stále prinášať používateľom obsah, ktorý ich bude zaujímať. Tak je tomu aj v prípade YouTube, kde sa dennodenne stretávate s novými odporúčaniami na videá. Vývojári sa rozhodli, že dajú ľuďom trochu viac možností na domovskej obrazovke i počas pozerania videí.

Nová lišta odporúčaní

Možno ste ju postrehli už aj vy, ale na YouTube sa nedávno objavila nová lišta. Počas toho, ako prezeráte videá na domovskej obrazovke alebo pod aktuálne pusteným videom, sa hore zobrazuje lišta s kľúčovými slovami. Práve tá má za úlohu dostať vás ku obsahu, ktorý by sa vám mohol páčiť. Ako inak, odporúčanie je založené na tom, čo zvyknete sledovať.

youtube lista explore

Odstránenie kanálov, o ktoré nemáte záujem

Na YouTube sa vám čas od času môžu zobraziť videá z kanálu, o ktorom ste nikdy predtým nepočuli. Ak ale natrafíte na kanál, ktorý vás svojím obsahom alebo formou neosloví, máte možnosť odstrániť ho z odporúčaní. Stačí ťuknúť na tri bodky pre možnosti a zvoliť “Neodporúčať tento kanál”. Aj potom budete mať možnosť vyhľadať ho alebo odoberať, ale už sa vám nebude zobrazovať v odporúčaniach.

youtube neodporucat tento kanal

Dôvod odporúčania videí

Ak vás niekedy zaujímalo, prečo sa vám nejaké video ukázalo ako vhodné pre vás, vďaka novej funkcii dostanete odpoveď. YouTube totiž pod niektorými z videí umiestni riadok s krátkym popisom toho, prečo vám ukázal toto video. Väčšinou to bude práve to, že diváci vašeho obľúbeného kanálu pozerajú videá toho, ktorý vám teraz odporúčilo.

youtube dovod odporucania

Všetky tieto novinky sa postupne dostávajú na Android aj iOS spolu s verziou pre počítače. Ak ste už niektorú z noviniek zaregistrovali vo svojom smartfóne, napíšte nám o tom do diskusie. A v prípade, že ich ešte nemáte, skúste si aktualizovať aplikáciu YouTube na najnovšiu verziu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Služba YouTube Premium je oficiálne dostupná na Slovensku!

18.7.2019
Zdroj: blog YouTube

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+