MojAndroid

YouTube minulý rok zmenil spôsob, akým môžete v aplikácií pre Android pretáčať videá. Podľa portálu Android Central však teraz testuje nové gestá, ktoré vám pomôžu rýchlejšie a jednoduchšie pretáčať videá bez toho, aby ste pri tom museli využiť posuvník prehrávania.

Novinka vám umožní posúvať video dlhým stlačením a následným posúvaním prsta na ľubovoľnej časti obrazovky. Po zavedení novej funkcie sa navyše v hornej časti obrazovky zobrazí krátke upozornenie o tom, ako ju používať.

YouTube nové gesto na pretáčanie videa
Foto: AndroidCentral.com

V porovnaní so súčasnou možnosťou je to oveľa pohodlnejšie. YouTube kedysi dovoľoval preskočiť na konkrétnu časť videa len ťuknutím na posuvník. Neskôr však túto možnosť odstránil, kvôli tomu, že používatelia často video pretočili nechtiac. Od minulého roka sa videá teda pretáčajú tak, že posuvník podržíte v mieste aktuálneho prehrávania a počas držania budete ťahať prstom.

YouTube testuje aj nové gesto na preskakovanie kapitol

Spolu s touto novinkou YouTube zavádza ešte jedno šikovné gesto. To vám umožní pretočiť na začiatok predchádzajúcej alebo nasledujúcej kapitoly videa. Stačí len dvakrát klepnúť dvoma prstami kdekoľvek na obrazovke. Keď klepnete na ľavú stranu, video sa pretočí na začiatok predchádzajúcej kapitoly a keď na pravú, pretočí sa na nasledujúcu.

Nové gestá sú momentálne dostupné v beta verzii aplikácií YouTube pre Android. Jedno z nich je dostupné už vo verzii 16.31.34 beta, zatiaľ čo druhé je dostupné pre niektoré zariadenia vo verzii 16.31.35 beta.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
TikTok sa stal najsťahovanejšou sociálnou sieťou na svete

10.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+