MojAndroid

Už dlhšie sa špekuluje o tom, že Google pripravuje novú predplatnú službu, ktorá by používateľom jeho služieb Youtube priniesla prémiové funkcie a prístup k zaujímavému multimediálnemu obsahu. Teraz sme sa konečne dočkali podrobnejších informácií o službe nazývanej Youtube Music Key, ktorá prichádza z dielní spoločností Google. Informoval o nej známy zahraničný portál Androidpolice.

Youtube má už v dohľadnej dobe spustiť Youtube Music Key spolu s rebrandovanou službou Play Music, ktorá sa premenuje na Google Play Music Key. Čo sa týka funkcií, tak tie by mali v prípade Youtube zahŕňať prehrávanie hudby a videí bez reklám, a to aj s podporou počúvania zvuku na pozadí. Samozrejmosťou má byť aj podpora offline prehrávania a návrhy na počúvanie nových skladieb

Youtube Music Key ponúkne potenciálnym záujemcom 30 dňovú skušobnú lehotu, počas ktorej si budú môcť vyskúšať všetky funkcie a výhody tejto predplatenej služby. Ak sa po tejto lehote rozhodnete službu predplatiť, vyjde vás jeden mesiac na 9,99 dolárov, čo je v prepočte približne 7,5 eura. Zaujímavosťou však je, že v rámci tohto poplatku získate aj neobmedzený prístup k službe Google Play Music Key, teraz známej aj pod názvom Hudba Google Play naplno.

Google tak opäť zatraktívni svoje portfólio multimediálnych služieb. Už teraz v rámci Hudby Google Play ponúka viac ako 20 miliónov hudobných skladieb rozdelených do rôznych kategórií a diskografií. S pridaním Youtube však používatelia získajú prístup aj ku záznamom z koncertov, videoklipom a k ďalšiemu bonusovému obsahu, ktorý budú môcť prehrávať aj na pozadí a offline. Svoje obľúbené hudobné skladby a playlisty z Youtube si tak budete môcť konečne vychutnať aj pri vypnutom displeji alebo pri práci s inou aplikáciou (nerátame niektoré zariadenia s podporou práce vo viacerých oknách).

Presný dátum spustenia služby Youtube Music Key zatiaľ nepoznáme, ale vzhľadom na detailnosť uniknutých informácií predpokladáme, že Google s jej sprístupnením verejnosti už nebude dlho čakať.

19.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+