MojAndroid

Prezeranie YouTube videí na smartfónoch naberá na popularite. Jeden z najväčších gigantov na pôde technológií, Google, pod ktorého krídla patrí aj YouTube, však nezabúda ani na tých, ktorí ostávajú verní desktopovému sledovaniu.

Najnovšia aktualizácia prináša obľúbený miniprehrávač, ktorý poznáte z YouTube aplikácie pre Android, aj do desktopovej verzie. Každý z nás môže potvrdiť, že ide o výbornú funkciu. V praxi to znamená, že používateľ je schopný vyhľadávať video alebo prechádzať svoje odbery bez toho, aby sa práve prezerané video prerušilo. To sa zobrazí v malom náhľade v pravom spodnom rohu obrazovky. V náhľadu sú k dispozícii aj jednoduché ovládacie prvky pauza a ďalšie video v poradí.

https://lh5.googleusercontent.com/OXGH_72q7cDCcBYk1d4PsWP2d5paRrAXB3iOHc_bhrkSBbOSZ6J4_GlxnKfEoUHuhYe6ZNC1C2dOsgZBM14A9ssFxhFip4LUitJtxFZAM0S3ve0Bjypakho-0WpeVMNX7va1875i
Google

Miniprehrávač aktivujete jednoduchým kliknutím na jeho ikonku v spodnej lište videa, hneď vedľa režimu kino. Zrušenie plávajúceho okna zase zabezpečí stlačenie klávesu Esc, klik na obraz vás zase presmeruje na samotné video.

Implementácia miniprehrávača znamená významný skok v prehliadaní videí pomocou desktopov. Používateľovi sa jednoznačne rozšíria možnosti používania webového rozhrania stránky Youtube. Už žiadne vypínanie videí, resp. ich otvárenie na viacerých kartách.

Ste fanúšikom mobilného alebo desktopového prehliadania YouTube videí? Potešila vás funkcia miniprehrávača v desktopovej verzii?

22.10.2018
Zdroj: Google via TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+