MojAndroid

Populárna služba Youtube od Google sa teší veľkej obľube po celom svete. Mesačne ju navštívi viac ako miliarda unikátnych návštevníkov, videá sa v priemere sledujú viac ako 4 miliardy hodín a každú hodinu sa uploadne viac ako 72 hodín video záznamu. Youtube servery sú rozmiestnené v 53 krajinách sveta a služba je lokalizovaná do 61 svetových jazykov. Nie je preto divu, že Google chce vyjsť v ústrety všetkým jej používateľom, čo je aj dôvodom pridania nového dátovo nenáročného profilu videa 144p.

Youtube 144p

Google teraz podporuje rozlíšenia od 144p až do 4K. Samozrejme videá s vyšším rozlíšením sú náročné na dátový tok a sú vhodné len pre používateľov s rýchlym internetovým pripojením. Nový dátovo nenáročný profil, využijú najmä v rozvojových krajinách, kde nie je dostupný vysokorýchlostný internet v takej miere ako v Európe alebo v USA. Dobre ale poslúži aj pri pomalšom mobilnom pripojení, napríklad v oblastiach len s pokrytím technológiou EDGE. My sme zatiaľ nový video profil na Youtube nenašli, Google ho bude pravdepodobne sprístupňovať postupne. Informoval o tom zahraničný portál 9to5google.com.

8.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+