MojAndroid

Zatiaľ čo väčšina streamovacích aplikácií podporuje funkciu časovača spánku, tak paradoxne najpopulárnejšia z nich, YouTube, ju stále neintegrovala. Podľa portálu AndroidAuthority však všetko naznačuje, že sa tohto nedostatku čoskoro zbaví.


Mohlo by vás tiež zaujímať:


Časovač sa objavil beta verzii aplikácie

Leaker AssembleDebug v spolupráci s portálom AndroidAuthority objavil v beta verzii aplikácie YouTube pre Android (verzia 19.25.33) odkazy na funkciu časovača spánku. Časovač spánku umožní určiť, kedy sa prehrávanie YouTube videí zastaví. Je to veľmi praktické hlavne pred spaním, keď si nastavíte automatické zastavenie prehrávania v danú dobu a nemusíte sa už o to starať, pokiaľ medzitým zaspíte.

YouTube
Zmienka o časovači spánku | Zdroj: AndroidAuthority.com

Odkazy naznačujú, že si môžete určiť zostávajúce hodiny alebo minúty do zastavenia prehrávania. Je tu tiež zmienka „sleep_timer_notification_channel_name“, čo naznačuje, že časovač pred koncom odpočítavania zobrazí upozornenie. V zobrazenom dialógovom okne máte potom ešte pred vypnutím na výber resetovať časovač alebo kliknúť na tlačidlo Hotovo a pokračovať v pozeraní.

YouTube music
YouTube Music paradoxne časovač spánku nechýba

Zaujímavosťou je, že aplikácia  hudobnej služby YouTube Music, ktorá vychádza z originálnej aplikácie, už dávnejšie ponúka časovač spánku. Pri originálnej aplikácii sa doteraz používatelia Android smartfónov museli uchýliť k riešeniam tretích strán. Používatelia iPhone si naopak mohli nastaviť časovač spánku médií v rámci systému iOS. Kedy sa časovač objaví v stabilnej verzii aplikácie YouTube, zatiaľ nie je známe.

Náš tip
Koľko energie v batérii ušetrí tmavý režim na smartfóne? Výsledky prekvapili
25.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+