MojAndroid

Aplikácia YouTube Kids je vo svete využívaná miliónmi rodín, no na Slovensku nebola doteraz dostupná. To sa ale zmenilo, stiahnuť si ju už môžu aj používatelia u nás. YouTubue Kids prináša obrovské množstvo unikátneho obsahu, zameraného na zábavu a učenie, deti môžu objavovať svet prostredníctvom online videa v bezpečnom prostredí.

Bezpečnosť na prvom mieste

Deťom sa zobrazí len bezpečný obsah. Oň sa starajú algoritmy, ktoré ho vyberajú. Výhodou je, že rodičia môžu kontrolovať, ktoré videá a kanály a tiež ako dlho môžu ich deti sledovať. Aplikácia je v Google Play dostupná od dnešného dňa.

Deti majú k dispozícii aj populárne kanály, ako napríklad FÍHA Tralala, Spievankovo či Slovenské detské pesničky. Nechýba ani spevák Miro Jaroš, ktorý tvorí piesne určené hlavne pre deti.

„Projekt FÍHA Tralala prináša slovenskú detskú produkciu do mnohých rodín už niekoľko rokov. Preto sme veľmi radi, že sa náš kanál a spolu s ním naše videá a pesničky určené pre tých najmenších zaradil do aplikácie YouTube Kids. Deťom prináša bezpečné prostredie a rodičom pokoj na duši, že majú kontrolu nad tým, čo ich deti pozerajú,“ hovorí Martina Jelenová, ktorá stojí za úspešným detským projektom FÍHA Tralala.

Vďaka aplikácii YouTube Kids môžu byť rodičia pokojní, dieťa s ňou nebude môcť sledovať obsah, ktorý preň môže byť nevhodný. Vďaka aplikácii získajú kontrolu nad tým, aké videá sa ich deťom môžu zobraziť a aké nie. Navrhnutá bola s ohľadom na detské publikum a odpovedá tomu aj používateľské rozhranie, ktoré je veľmi jednoduché, hravé a intuitívne.

Obsah v aplikácii YouTube Kids je rozdelený do štyroch kategórií:

 1. Relácie
 2. Hudba
 3. Učenie
 4. Objavuj

Vyhľadávanie hlasom pre deti, ktoré nevedia písať

Ak sú deti ešte malé a nevedia písať, vyhľadávanie je možné aj pomocou hlasu. Vďaka funkcii časovač budú deti pozerať videá len tak dlho, ako im to rodič dovolí. V aplikácii môžete mať až 8 detských profilov.

Okrem toho disponuje aplikácia aj týmito funkciami:

 • Detské profily
 • Kolekcie Youtube kanálov
 • Obsah schválený rodičmi
 • Blokovanie
 • Nahlasovanie videí
 • Vyhľadávanie pod kontrolou
 • Časovač

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Aplikácia YouTube dostane možnosť ovládania gestami
23.2.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+