MojAndroid

O HDR videu ste možno už aj počuli a možno viete, že okrem nových televízií ho podporuje aj niekoľko zariadení na trhu. Okrem podpory výrobcu je však potrebné zabezpečiť pre tieto zariadenia adekvátny obsah. Najväčšia video platforma na svete sa teraz postarala o to, že hneď niekoľko zariadení bude mať prístup k množstvu špičkových HDR videí.

YouTube sprístupnil prehrávanie HDR videí pre smartfóny Google Pixel, Pixel XL, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy Note 8, LG V30 a Sony Xperia XZ Premium. Aktualizácia je už dostupná v obchode Play. Stačí si nainštalovať najnovšiu verziu aplikácie YouTube a môžete si vychutnať skutočne krásne videá plné farieb a množstva ich odtieňov.

Samozrejme, tvorba HDR videí nie je úplne štandardná a z tých, ktoré sme našli, bola väčšina určená práve na demonštráciu HDR schopností moderných displejov telefónov či televízií. Zrejme aj preto sú tieto videá skutočne extrémne kvalitné a chvíľu sme od nich nemohli odtrhnúť oči. HDR videá sme testovali na Super AMOLED displeji smartfónu Samsung Galaxy S8 a aj na 4K displeji na Xperii XZ Premium. V oboch prípadoch bol výsledok skutočne fantastický.

Ak vlastníte niektoré zo spomenutých zariadení aj vy, určite si skúste prehrať HDR videá na YouTube. Nájdete ich pri jednoduchom zadaní hesla “HDR” do vyhľadávania. Ak je video skutočne v HDR, pri výbere rozlíšenia na to budete upozornení podobne ako na screenshotoch vyššie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Reddit via GSM Arena

9.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+