MojAndroid

Nový experiment spoločnosti YouTube nesie názov Explore. Najnovšia funkcionalita by mala používateľom mobilnej aplikácie pomôcť nájsť nové kanály či videá, na základe toho, čo pozerávajú. Explore funkcia sa objaví v podobe karty v spodnej časti domovskej obrazovky aplikácie. Zatiaľ ju však budú testovať iba vybraní používatelia aplikácie YouTube bežiacej na iOS.

Iné videá podobnej témy

V YouTube aplikácii odporúčanie videí a kanálov na základe najčastejšie prehliadaného obsahu už existuje. Explore však bude niečo jemne odlišné. Nezahltí používateľa kvantom takmer rovnakých či obdobných odporúčaných videí. Prinesie mu taký obsah, aby bol používateľ schopný si rozšíriť svoje obzory a prehĺbiť viac oblasť svojho záujmu. Odporúčané videá budú však stále personalizované a “na mieru” daného používateľa.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Nová funkcia je podobná odporúčaniam, ktoré ponúka napríklad Instagram (ktorý okrem personalizovaného kanálu ponúka ďalšie kanály súvisiace so športom, vedou, umením a podobne). Sociálna sieť Twitter tieť poskytuje podobnú službu, ktorá umožňuje používateľom prechádzať rôzne zameranými informačnými kanálmi.

25.7.2018
Zdroj: theVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+