MojAndroid

Populárna služba YouTube teraz prináša známu funkciu “obraz v obraze” aj do svojej štandardnej a bezplatnej verzie aplikácie. YouTube túto funkcionalitu umožnil s príchodom systému Android 8.0 Oreo, ktorý to natívne podporuje, zatiaľ však pre svoju platenú verziu služby, ktorá na Slovensku nie je dostupná. To sa teraz mení a YouTube testuje “obraz v obraze” aj pre ostatných používateľov.

Náš tip
Youtube pre Android TV dostáva nové hlasové povely a iné novinky
Náš tip
Rozbehnite kariéru streamera cez smartfón | NÁVOD

YouTube a “obraz v obraze”

Funkcia funguje prakticky podľa očakávania. Stačí si prehliadať vybrané video a pri prechode do inej aplikácie alebo na domovskú obrazovku ostáva video naďalej prehrávané v malom plávajúcom okne, ktoré je možné ľahko prispôsobiť. Táto funkcia však nemusí byť podporovaná pre všetky druhy videí, napriek tomu je “obraz v obraze” naozaj vítaným vylepšením.

Zatiaľ nepoznáme informáciu, kedy si túto funkciu budú môcť vychutnať aj používatelia na Slovensku. Aktuálne je funkcia obmedzená pre štandardnú aplikáciu YouTube v rámci USA. Napriek tomu, podobnú funkciu testoval YouTube aj vo svojej “desktop” verzii, a to bez predošlého ohlásenia. Túto funkciu sme si mohli vyskúšať aj u nás na Slovensku.

Náš tip
Youtube vám pripomenie, kedy si máte dať pauzu
Náš tip
YouTube algoritmus spôsobuje používateľom vrásky na čele, nové videá nie sú zoradené chronologicky

Prijali by ste funkciu “obraz v obraze” vo svojej mobilnej aplikácii YouTube? Všimli ste si dostupnosť funkcie v rámci “desktop” prostredia? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
28.6.2018
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+