MojAndroid

Platforma YouTube je v súčasnosti známa najmä pre sledovanie a zdieľanie videí. Teraz rozširuje svoju funkcionalitu aj na poli správ a dôležitých udalostí zo sveta. Po aktualizácii vám aplikácia YouTube ponúkne náhľady dôležitých udalostí s možnosťou odkazu na plnohodnotný článok. Toto pole sa zobrazí vo vrchnej časti vyhľadávania priamo v mobilnej aplikácii.

Náš tip
Youtube pre Android TV dostáva nové hlasové povely a iné novinky
Náš tip
Sony zverejnilo na YouTube namiesto traileru rovno celý film. Bolo to zámerné?
Aktuálne udalosti zo sveta nájdete už aj priamo v aplikácii YouTube.

YouTube vylepší aj ďalšie oblasti

Spoločnosť Google chce vylepšiť aj ďalšie oblasti aplikácie. Prostredie YouTube v súčasnosti ponúka aj sekcie Top News a Breaking News, ktoré zoskupujú udalosti práve z mediálnych či novinárskych kanálov. Táto sekcia sa nachádza na domovskej obrazovke aplikácie YouTube. Aktuálne je možné túto funkciu využívať v 17 krajinách sveta vrátane USA, Francúzska, Talianska či Japonska. Tvorca služby chce v nadchádzajúcich mesiacoch toto číslo zdvojnásobiť. Nové podporované krajiny však zatiaľ nie sú známe.

Ďalším vylepšením zo strany služby YouTube je zameranie na lokálne spravodajstvo. To chce služba dosiahnuť lepšou integráciou do aplikácie YouTube pre televízory. Vyhľadávanie lokálnych správ je však zatiaľ v štádiu testovania a spoločnosť Google do testovania zapojila 25 štátov USA. Do Európy sa tak funkcia zatiaľ nechystá.

Posledným vylepšením v rámci služby YouTube je taktiež informácia ohľadom udalostí, avšak skôr z histórie. Pri známych a podrobne overených udalostiach (ako napríklad pristátie na Mesiaci a pod.) zobrazí YouTube aj alternatívny zdroj informácie, napríklad prostredníctvom služby Wikipedia alebo Encyclopædia Britannica. Pôjde však o malé množstvo overených historických udalostí. Toto vylepšenie by malo byť k dispozícii dnešným dňom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+