MojAndroid

Nový algoritmus zobrazovania videí v podaní spoločnosti YouTube nevyvolal u používateľov pozitívny ohlas, ale skôr naopak. Najväčšia zmena sa dotkla zoznamu odoberaných videí, ktoré už nie sú zoradené chronologicky, ale algoritmus vyberá videá podľa používateľových preferencií.

Sťažnosti nepochádzajú len od samotných youtuberov, ktorí si vďaka novému spôsobu zobrazovania nie sú istí, či sa ich obsah dostane k odberateľom, ale aj od radových používateľov známej internetovej videodatabázy. Vlna kritiky sa na spoločnosť YouTube vzniesla práve kvôli príliš agresívnemu algoritmu, ktorí mení zobrazovanie odoberaných videí.

Jednému z používateľov sociálnej siete Twitter sa práve touto otázkou podarilo osloviť YouTube team, ktorý na jeho tweet reagoval.

YouTube sa v odpovedi priznal, že momentálne experimentuje s rôznymi spôsobmi zobrazovania v zozname odoberaných videí a predpokladá, že pre niektorých používateľov bude nový algoritmus prospešnejší ako tradičné zobrazenie feedu od najnovších po najstaršie videá.

Umelá inteligencia v spojení s technologickým gigantom, ktorým Google nepochybne je, sa stále viac a viac premieta do nových technológií. Najčastejšie práve vo forme adaptívnych algoritmov, ktoré sa prispôsobujú používateľskému správaniu. Podľa názoru mnohých používateľov je však tento zásah do vlastných zoznamov odoberaných videí príliš agresívny a žiadajú jeho koniec.

26.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+