MojAndroid

YouTube už dávno nie je iba centrom sledovania videí na internete, ale aj sledovania video reklám. Tie nás často obmedzujú, no v takých prípadoch sa väčšinou spoliehame na možnosť preskočiť reklamu a pokračovať k videu. To by sa už čoskoro mohlo zmeniť, pretože YouTube teraz plánuje priniesť 6-sekundové reklamy, ktoré nebude možné preskočiť.

youtubemusic

Nové reklamy by mali byť namierené najmä na mobilných používateľov, ktorí na svojom smartfóne alebo tablete sledujú často iba jedno video pri posedení a ktorým dlhšie reklamy prekážajú viac, ako by to bolo pri sledovaní na počítači. Hlavnou myšlienkou je tiež to, že reklamy by mali byť zaujímavejšie, keďže svoje posolstvo budú musieť povedať iba v priebehu niekoľkých sekúnd.

Náš tip
YouTube spustil streamovanie živého videa. Pozerať sa bude dať aj na mobile

Niektorým používateľom sa určite nebude pozdávať fakt, že reklamy nebude možné preskočiť. No ak si zoberieme súčasnú situáciu, kedy môžeme klasickú reklamu preskočiť po piatich sekundách sledovania, nejde až o takú veľkú zmenu. Je tiež reálne možné, že reklamy budú skutočne zaujímavejšie a menej otravné. V konečnom dôsledku by tak istým spôsobom z novinky mohli ťažiť aj samotní používatelia, no to už bude závisieť od toho, ako bude nová funkcia implementovaná. Nové reklamy by sa mali začať objavovať v máji, a tak odpoveď na túto otázku odhalíme už čoskoro.

Zdroj: Google via Phandroid

28.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+