MojAndroid

Spoločnosť Google od svojho vzniku prešla dlhú cestu a rozšírila svoje portfólio produktov nielen o vlastní ale aj kúpené produkty. Niektoré sa stretli s úspechom a iné boli po neúspechu nadobro zrušené alebo predané. Medzi úspešné akvizície môžeme určite zaradiť systém Android Os a taktiež službu na streamovanie videí Youtube. CEO divízie Youtube Susan Wojcicki teraz potvrdila, že mesačne YouTube sleduje 1,8 miliardy registrovaných používateľov služby. O neregistrovaných používateľoch niesu známe čísla. Registrovaným používateľom je každý, ktorý je pri sledovaní videí prihlásený ku svojmu Google účtu.

Náš tip
V centrále spoločnosti YouTube sa strieľalo. Je niekoľko zranených

V polovici roku 2017 to bolo ešte len 1,5 miliardy registrovaných používateľov. Z ďalších zverejnených čísiel sa môžeme dozvedieť, že živý prenos speváčky Beyoncé na festivale Coachella 2018 sledovalo minulý mesiac sledovalo 41 miliónov používateľov. Hudobný videoklip pesničky Despacito už dokonca presiahol 5 miliárd zhliadnutí. Wojcicki sa dotkla aj citlivej témy zneužívania služby YouTube k šíreniu konšpiračných teórií aj videí nevhodných pre deti. V tomto prípade ide podľa jej vyjadrenia o dôsledok otvorenosti platformy pre všetkých, ale spoločnosť si uvedomuje svoju mieru zodpovednosti sa obsah služby. Sľúbila preto zamestnať 10 tisíc moderátorov, ktorí sa budú starať o sledovanie a odstraňovanie takéhoto obsahu.

5.5.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+