MojAndroid

V roku 2014 uniklo z populárnej siete Yahoo veľké množstvo hesiel bežných používateľov, no až doteraz sme nemali predstavu o tom, o aké množstvo ukradnutých účtov sa jedná. Teraz spoločnosť oficiálne prehlásila, že ide až o 500 miliónov účtov, a tak je veľmi pravdepodobné, že sa medzi nimi nachádza aj to vaše. Spoločnosť ešte dodáva, že podľa nej šlo o štátom sponzorovaný útok, no to pre bežného používateľa nie je vôbec dôležité.

Podľa Yahoo boli ukradnuté informácie týkajúce sa mien, e-mailových adries, telefónnych čísel, dátumov narodenín, zašifrovaných hesiel a v niektorých prípadoch aj zašifrované alebo nezašifrované odpovede ku kontrolným otázkam. Spoločnosť dodáva, že neunikli nezašifrované heslá či informácie o kreditných kartách a bankových účtoch.

Aj napriek tomu ale Yahoo odporúča, aby ste si aktualizovali heslo. Okrem toho by ste mali byť na pozore aj pred podozrivou aktivitou na vašom účte. Ak ste v poslednej dobe napríklad obdržali mail od Yahoo, ktorý vás informoval o neoprávnenom prihlásení, resp. pokuse o prihlásenie do vášho účtu, určite by ste to nemali brať na ľahkú váhu. Aj napriek tomu, že útočníci možno nemajú k dispozícii konkrétne heslo k účtu na Yahoo, vďaka útoku získali veľké množstvo informácií, ktoré môžu využiť iným spôsobom, alebo im môže pomôcť k získaniu prístupu k vášmu účtu. My v redakcii sme si už heslá zmenili, a čo vy?

Zdroj: Tumblr via Phandroid

23.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+