MojAndroid

Spoločnosti Yahoo a Microsoft už nie sú viac úplne samostatné pri zobrazovaní výsledkov vyhľadávania. Obe firmy môžu pri zobrazovaní výsledkov spolupracovať so svojimi partnermi a teraz sa zdá, že Yahoo túto možnosť naplno využíva. Niektorí užívatelia teraz spozorovali, že vo výsledkoch vyhľadávania v desktopovej a mobilnej verzie Yahoo sa zobrazujú reklamy práve od internetového giganta spolu s reklamami vyhľadávača Bing od Microsoftu.

Spoločnosť Yahoo potvrdila, že testuje novú formu spolupráce s inými populárnymi vyhľadávačmi. V súčasnosti ale nemáme žiadne bližšie informácie o tom, ako spolupráca prebieha a do akej miery ovplyvní užívateľov. Všetko bude zrejme rozhodnuté až po tom, ako prebehne súčasné testovanie. Yahoo a Microsoft pritom spolupracujú už desať rokov, keď Bing bežne zobrazoval odkazy na vyhľadávanie a reklamy spoločnosti Yahoo. V roku 2008 chcel spoluprácu s Yahoo nadviazať aj Google. Právnici v Amerike ale túto spoluprácu nedovolili, pretože sa obávali, že užívatelia by nemohli naďalej čerpať výhody, ktoré prirodzene vyplývali z konkurenčného boja medzi internetovými gigantmi.

V súčasnosti nie je zrejmé, či spoločnosti vyriešili právne problémy a či skutočne nadviazali dlhodobejšiu spoluprácu. Odpovede na tieto otázky sa zrejme dozvieme v najbližšom období, no zatiaľ sa aspoň niektorí užívatelia môžu zúčastniť na testovaní nového systému spolupráce, ktoré tieto spoločnosti minimálne plánujú nadviazať.

Zdroj: SEObook, The New York Times via engadget

4.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+