MojAndroid

V júli minulého roku vyústili problémy spoločnosti Yahoo do ráznej situácie. Spoločnosť bola kúpená operátorom Verizon za necelých 5 miliárd dolárov a odvtedy sme nepočuli veľa o tom, čo sa bude v Yahoo meniť. Teraz máme zrejme prvé informácie o tom, aké novinky môžeme očakávať. Správy sa ale týkajú pozostatku originálnej spoločnosti Yahoo. Ide o tie časti firmy, ktoré neboli súčasťou akvizície. Je to 15% podiel v spoločnosti Alibaba a 35,5% podiel v Yahoo Japan. Táto časť firmy sa teraz premenovala na Altaba.

Náš tip
Yahoo potvrdilo ďalšie narušenie bezpečnosti. Unikli údaje k viac ako miliarde účtom

Zatiaľ nevieme s určitosťou povedať, o čo sa bude novo-pomenovaná spoločnosť zaujímať. S týmito novinkami ale prišlo aj veľké množstvo personálnych zmien. Celé vedenie spoločnosti okrem piatich pozostalých odstupuje, a to vrátane CEO Marissy Mayer. Je ale veľmi pravdepodobné, že tá dostane nejakú pozíciu v tej časti firmy Yahoo, ktorá bola odkúpená operátorom Verizon. Zatiaľ nie je zrejmé, o akú pozíciu pôjde alebo aké poslanie bude táto časť spoločnosti plniť. Pre samotných používateľov to ale zatiaľ neznamená veľké zmeny. Portál Yahoo.com funguje rovnako ako doteraz spolu s mailovými službami a aj ďalšími funkciami, ako napríklad Fantasy športy.

Zdroj: Yahoo via GSM Arena

10.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+