MojAndroid

Ak ste v minulosti vlastnili zariadenie, na ktorom ste mali ROOT práva, s najväčšou pravdepodobnosťou ste už počuli o doplnku s názvom Xposed Framework. Tento užitočný nástroj umožňuje inštalovanie modulov, ktoré fungujú ako súčasti ROM. V praxi to potom znamená, že si pre konkrétnu funkciu nemusíte inštalovať novú ROM, ale stačí vám nainštalovať daný modul. Xposed Framework naberal v posledných rokoch na popularite, no jeho rozvoj zastavil nový systém Android 5.0 Lollipop, ktorý tento nástroj nepodporuje.

Náš tip
Seriál ROOT | Xposed Framework

Zmena nastala v používanom runtime ART, ktorý je od verzie Android 5.0 predvolený. Ten nahradil tradičný Dalvik, a tak sa musel vývojár Xposed Frameworku popasovať s neľahkou úlohou. Majitelia zariadení s najnovšou verziou Androidu tak zostávali až doteraz bez svojich obľúbených úprav, no to sa možno už čoskoro zmení. Vývojár totiž uvádza, že sa mu úspešne podarilo nainštalovať a sprevádzkovať Xposed Framework na zariadení Google Nexus 5. Zdá sa teda, že je iba otázkou času, kým sa mu podarí vydať oficiálnu verziu aj pre ostatné zariadenia.

xposed-android-5-0-screenshot

V každom prípade, ak už Xposed Framework funguje na jednom zariadení s Androidom 5.0 Lollipop a runtime ART, už čoskoro môžeme očakávať oficiálne vydanie doplnku. Zatiaľ ale nemáme oficiálne informácie o tom, kedy by sa tak malo stať, a tak nám neostáva nič iné, iba čakať a dúfať, že vývojár nenarazí na žiadne ďalšie prekážky.

Zdroj: XDA via Pocketnow

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+