MojAndroid

Sony oznámila na oficiálnom blogu spoločnosti vypustenie aktualizácie systému na Android 4.4 KitKat pre zariadenia Sony Xperia Z1, Sony Z1 Compact a Sony Z Ultra. Nový firmvér zahŕňa okrem vylepšení výkonu a opráv drobných chýb aj zmeny v používateľskom prostredí a taktiež najnovšie verzie aplikácií od Sony, ako je MyXperia, Smart Connect, TrackID, TrackID TV, Sony Select a ďalšie.

Spomínané úpravy dizajnu sa podľa informácií týkajú notifikačnej lišty a panelu pre rýchle nastavenia, ktoré majú byť viac intuitívne a čistejšie. Spolu s Androidom 4.4 KitKat by sme sa mali dočkať aj súvisiacich zmien, ako napríklad priesvitnej lišty so softvérovými tlačidlami alebo podpory tlače z cloudu.

Ako obvykle, dostupnosť sa líši v závislosti od trhu a operátora, takže si budeme musieť chvíľu počkať. Naše redakčné zariadenia zatiaľ aktualizáciu nehlásili, no ak sa objaví u vás, určite nás informujte v komentároch.

Spoločnosť Sony tiež uvádza, že aktualizácia na Android 4.4 KitKat je naplánovaná aj pre zariadenia Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z a Xperia ZR a mala by sa začať objavovať niekedy v polovici druhého štvrťroka. Do zoznamu sa tiež zapísala Xperia T2 Ultra, Xperia E1 a Xperia M2, avšak načasovanie nie je momentálne známe.

Zdroj: sonymobile

19.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+