MojAndroid

V dnešnej dobe je veľmi jednoduché dostať sa k vašej obľúbenej hudbe. Veľmi nám to uľahčujú aj hudobné streamingové služby, akými sú napríklad Spotify či Hudba Google Play. V oblasti hudby však stále existujú nejaké medzery a jednou z nich je kvalita zvuku. Existujú používatelia, ktorým absolútne nevadí, že zvuk nie je dokonalý, prípadne vôbec dobrý. Na druhej strane tu máme “fajnšmekrov”, ktorí si na kvalite zvukového výstupu naozaj potrpia. Momentálne cez smartfón jednoducho nemôžete používať hudbu v rovnakej kvalite, akú má jej tvorca v štúdiu. Sony však hovorí, že môžete.

Lepšia kvalita zvuku

Sony prichádza s technológiou Hi-resolution audio pre svoje Xperie XA2 a XA2 Ultra. Tieto smartfóny už obsahujú nejaké vylepšenia, čo sa kvality hudby týka. Sú nimi napríklad Smart Amplifier, Clear Bass či ClearAudio+. Teraz sa však s príchodom Hi-res audio a technológie DSEE HX posunú o veľký krok vpred čo sa kvality prehrávaného zvuku týka.

DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine) je funkcia, ktorá dokáže premeniť hudbu v komprimovanom formáte (napríklad mp3) na vyššiu kvalitu. Používatelia smartfónov Sony, ktorým naozaj záleží na kvalite prehrávanej hudby a vlastnia aj kvalitné slúchadlá, ktoré im umožňujú tieto rozdiely poznať, budú určite nadšení.

Náš tip
Sony Xperia XA2: Vyššia stredná trieda so skvelým fotoaparátom | RECENZIA

+