MojAndroid

Operačný systém Android 10 bol oficiálne predstavený v septembri a aktualizáciu naň ihneď dostali smartfóny Google Pixel. V posledných dňoch viacero veľkých výrobcov aktualizuje svoje najlepšie modely na tento operačný systém. Nechýba ani Sony. Japonský výrobca práve uvoľnil aktualizáciu pre svoje vlajkové modely – Xperia 1 a Xperia 5.

Výrobca už pri predstavení noviniek sľuboval, že aktualizácia príde ešte v tomto roku. Svoj sľub nakoniec splnil. O prítomnosti aktualizácie informuje Xda-Developers.

Inštalácia prináša niekoľko problémov

Okrem nového operačného systému prináša aktualizácia aj novembrovú bezpečnostnú záplatu a niekoľko nepríjemných problémov. Niektorí používatelia sa sťažujú na nefunkčnosť telefonovania a dátovej siete. Tieto problémy sa ale neprejavujú u všetkých. Tým šťastnejším zariadenia fungujú normálne.

Sony Xperia 5 fotoaparát

Spomínaná aktualizácia sa šíri v USA a v niektorých európskych krajinách. V najbližších dňoch by mala doraziť aj na Slovensko. Jej inštaláciu však zatiaľ kvôli spomínaným chybám neodporúčame. Radšej by sme chvíľu počkali, kým sa problémy nevyriešia.

Náš tip
Sony Xperia 5 vs Sony Xperia 1: Ktorý vybrať a prečo? | Porovnanie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+