MojAndroid

Vianočné sviatky sú pre väčšinu ľudí časom pokoja a radosti, ale pre niektorých prinášajú aj negatívum v podobe samotnej zimy. Nie každý má rád teploty pohybujúce sa okolo 0 °C a často cíti chlad aj v domácnosti. S tým by mohla pomôcť novinka čínskeho výrobcu Xiaomi s označením Zhimi. Podľa portálu XiaomiToday ide o vysokovýkonný ohrievač vzduchu do bežnej domácnosti.

xiaomi ohrievac vzduchu

Vysoký výkon, ktorý ohreje celú miestnosť

Zhimi predstavilo Xiaomi ešte 5. decembra ako crowdfundingový projekt. Má mať iba 10 sekundový čas predhrievania a následne dokáže ultraširokuhlým kanálom ohriať vzduch v celej miestnosti. Vďačí za to výkonu 2000 W a keramickému ohrievaču PTC, ktorý má jeden z najvyšších bodov topenia. Ohrievanie miestnosti bude konzistentné vďaka šikmému obežnému kolesu ventilátora a špeciálnej konštrukcii, ktorá minimalizuje vplyv odporu vetra.

xiaomi zhimi ovládač

Hlasové ovládanie s pomocou vášho smartfónu

Xiaomi Zhimi sa dá ovládať pomocou vlastného 4-stupňového diaľkového ovládača. Samozrejmosťou je ale aj podpora hlasového ovládania cez mobilné aplikácie Xiao AI a Mijia. Bez znalosti anglického jazyka sa ale nezaobídete. Zariadenie má tiež certifikáciu RoHS.

To znamená, že je šetrné k životnému prostrediu. Zároveň má aj ochranu proti prehriatiu. Cena Xiaomi Zhimi by mala byť 800 čínskych juanov, čo je v prepočte zhruba 100 eur. Cena samozrejme nie je konečná a je len predpokladaná. Konečná cena novinky môže byť iná.

Náš tip
Xiaomi Mi 9: Toto pozadie si určite nesťahujte, môže spôsobiť problémy

31.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • johnsmith101

    hello,

    Thank you so much for sharing this helpful information, it helped me alot

    Thanks and regards.:)

+