MojAndroid

Xiaomi sa tento rok stal štvrtým najväčším výrobcom smartfónov a len o malý kúsok mu ušla tretia priečka, ktorú vďaka Motorole v 3Q kvartáli 2014 obsadil Lenovo. Čínska spoločnosť sa vyšvihla do popredných miest najmä v tomto roku, kedy sa jej oproti tomu minulému podarilo predať viac smartfónov. Len za celý minulý rok (2013) ich bolo len 18,7 miliónov, pričom už v prvom kvartáli 2014 sa tento počet vyšplhal na 11 miliónov. Xiaomi teda rastie skutočne raketovým tempom. Samozrejme, všetci dobre vieme, že Xiaomi predáva svoje zariadenia za skutočne minimálnu cenu, ktorá sa odráža aj na ziskovosti spoločnosti. Koľko vlastne jeden z momentálne najväčších výrobcov smartfónov zarába?

Podľa najnovších potvrdených správ sa Xiaomi pohybuje skutočne na tenkom ľade. Operačný zisk spoločnosti totižto v roku 2013 tvorili len 2% príjmov, čo predstavuje sumu 56,15 miliónov dolárov. Oproti iným spoločnostiam je to neporovnateľne menej. Napríklad v Samsungu ho tvorí 18,7 percent (operačný zisk za rok 2013 bol takmer 5 miliárd dolárov) a v Apple až 28,7 percent. Pravosť týchto údajov potvrdila hovorkyňa Xiaomi. Zdá sa teda, že Xiaomi chce rásť aj napriek nízkym alebo žiadnym ziskom, čo sa mu zatiaľ aj veľmi darí. Otázne je, ako dlho mu táto stratégia vydrží a či sa v budúcnosti nerozhodne pre zvýšenie svojich ziskov práve zvýšením cien.

Zdroj: androidauthority

15.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+