MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je známa svojimi technologickými prevratmi. V októbri to bolo rýchle, 80 W bezdrôtové nabíjanie, ktoré zvládne nabiť smartfón už za menej ako 20 minút. Tentokrát sa pomocou nového mechanického teleobjektívu snaží preraziť v oblasti smartfónovej fotografie.

Nový objektív od Xiaomi dokáže divy

Spoločnosť Xiaomi aktuálne vyvinula nový typ teleobjektívu, ktorý vďaka jeho clone dokáže zvýšiť množstvo dopadajúceho svetla na senzor až o 300 percent. To by malo mať za následok podstatne ostrejšie fotografie. Ak by sa tento prototyp dostal na trh, mali by smartfóny o jeden objektív menej, keďže rovnako, ako objektívy digitálnych fotoaparátov, dokáže aj tento mechanicky (vysunutím) scénu priblížiť.

Portál androidpolice.com uvádza, že fotografie vytvorené týmto objektívom by mali mať až o 20 percent vyššie rozlíšenie a mali by byť taktiež aj jasnejšie. Táto technológia bola predstavená len nedávno na konferencii MIDC 2020 a Xiaomi s novým objektívom vyvinulo aj novú technológiu stabilizácie obrazu.

Samsung-Galaxy-S4-Zoom40

 

V tomto prípade nejde o prvý pokus implementácie takéhoto objektívu do smartfónu. Podobný smartfón sme na trhu mohli vidieť už v roku 2013. Konkrétnejšie išlo o zaujímavý Samsung Galaxy S4 Zoom, ktorý vďaka veľkému objektívu vyzeral viac ako fotoaparát než smartfón. Na tomto príklade je jasne vidieť, ako sa technológie hýbu vpred, keďže vysúvací objektív od Xiaomi je podstatne menší a z tela smartfónu zbytočne nevytŕča.

Kedy sa dostane objektív na trh?

V tomto štádiu ide stále iba o prototyp. S určitosťou sa taktiež nedá povedať ani to, ako blízko je prototyp k finálnemu produktu. Jediné čo nám ostáva je čakať, kedy a či vôbec Xiaomi smartfón s takýmto objektívom predstaví. Ak by sa tak stalo, išlo by rozhodne o veľmi zaujímavý kúsok.

Náš tip
144 Hz displej v Xiaomi Mi 10T Pro 5G je ako stvorený pre hráčov
7.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+