MojAndroid

Vskutku zaujímavá skutočnosť sa odohrala na sociálnej sieti Twitter. Čínsky výrobca Xiaomi ponúkol svojim fanúšikom naozaj zaujímavé hlasovanie. Predmetom bola voľba prostredia operačného systému Android. Na výber dostali používatelia medzi čistým systémom Android One bez nadstavby alebo bola k dispozícii nadstavba MIUI od Xiaomi. Čo prinútilo výrobcu k vymazaniu daného hlasovania?

Náš tip
Amazfit Bip sú šikovné hodinky s mesačnou výdržou a cenou 99 dolárov

Android One alebo MIUI 9?

Niet pochýb o tom, že mohutná nadstavba MIUI vo verzii 9 ponúka širokú škálu funkcií a prispôsobenia. Rozhodne sa však nájdu aj fanúšikovia čistého systému Android One s rýchlymi aktualizáciami. Hlasovanie spoločnosti na Twitteri sa zrejme zvrtlo nečakaným spôsobom. Výrobca totiž hlasovanie vymazal vo chvíli, keď dostal Android One pomerne slušný náskok pred vlastnou nadstavbou MIUI. To však neuniklo pozornému oku niektorých používateľov.

Hlasovanie dopadlo pomerne prekvapivo v prospech Android One!

Android One získal v hlasovaní 57% pričom nadstavba MIUI 9 len 43%. Počet hlasov, ktoré sa zúčastnili tejto ankety sa pritom vyšplhal na takmer 15 000 a tak rozdiel medzi voľbou prostredia bol pomerne výrazný. Spoločnosť Xiaomi pritom uviedla na trh len jedno zariadenie so systémom Android One a to smartfón Xiaomi Mi A1, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Google.

Náš tip
Xiaomi Mi A1: Prvý smartfón Xiaomi s čistým Androidom aj na Slovensku! [AKTUALIZOVANÉ]
Náš tip
Mi STORE oficiálne: Prvý Xiaomi showroom na Slovensku je otvorený! | FOTO
Produkty Xiaomi si už môžete zakúpiť aj na kamennej predajni na Slovensku!

Súhlasíte s konaním spoločnosti ohľadom vymazania vlastného príspevku? Boli výsledky pre Xiaomi natoľko prekvapivé, že sa spoločnosť rozhodla k takto radikálnemu kroku? Ktoré prostredie by ste uprednostnili vy? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+