MojAndroid

Čínska spoločnosť je známa nielen vďaka svojim smartfónom s výborným pomerom ceny a výkonu, ale aj vlastným prostredím OS Android nazývaným MIUI. Tento prichádza predinštalovaný na všetkých jej smartfónoch, k dispozícii je však aj pre komunitu vývojárov, ktorí ho môžu portovať na ďalšie zariadenia. Čo vo svete MIUI doteraz chýbalo je verzia pre tablety, ktorú spoločnosť oznámila len dnes (14.3.2014).

MIUI pre tablety nie je pritom len akýmsi prispôsobením verzie určenej pre smartfóny. Spoločnosť totižto informuje, že je založená na novej architektúre s novými aplikáciami, systémovými nastaveniami a animáciami, ktoré sú optimalizované pre zobrazenie na šírku aj na výšku tabletu. Čínska spoločnosť ponúka nový MIUI aj pre ostatných výrobcov tabletov, ktorí tak môžu svoje zariadenia vybaviť práve ich upravenou verziou Androidu. Nový MIUI pre tablety je tiež akousi predzvesťou toho, že Xiaomi pripravuje vlastný tablet, na ktorom sa bude nové prostredie určite nachádzať.

Ak by ste mali záujem MIUI pre tablety vyskúšať, môžete tak momentálne spraviť na novom Nexuse 7. Flashovací súbor sa dá stiahnuť na oficiálnej stránke MIUI, jeho veľkosť je 278 MB.

15.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+