MojAndroid

Vlajkové lode čínskej spoločnosti Xiaomi sa roky tešili obľube hlavne vďaka výbornému pomeru ceny a parametrov. U tohtoročnej série Xiaomi Mi 10 došlo ale k ich podstatnému zdraženiu, čo veľa fanúšikov prekvapilo a možno aj odradilo. Podľa portálu GizmoChina nás u budúcoročných vlajkových modelov tohto výrobcov čaká ešte razantnejšie zdraženie.

Stratégia 5-percentnej marže vyniesla Xiaomi na vrchol

Spoločnosť Xiaomi roky dodržovala u svojich produktov stratégiu 5-percentnej marže. Kvôli tomu síce nemala také veľké zisky ako technologickí giganti, ale mohla im nízkymi cenami ľahšie konkurovať. Mladá spoločnosť, ktorá vznikla len v roku 2010, sa tak behom pár rokov dostala medzi najpredávanejších výrobcov smartfónov. Obľubu si vo svete získali aj jej elektrické kolobežky, lacné smart náramky Xiaomi Mi Band alebo bluetooth slúchadla. Tohtoročné vlakové smartfóny Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro ale priniesli zmenu v podobe vyššej ceny. Mohol za to špičkový 108-megapixelový fotoaparát a čipset Qualcomm Snapdragon 865 s 5G modemom. A práve Qualcomm bude dôvodom zdraženia budúcoročných vlajkových lodí.

Drahší čipset Qualcomm Snapdragon 875

Podľa zdrojov čínskeho portálu ItHome podpísala spoločnosť Xiaomi s americkým výrobcom čipov Qualcomm kontrakt na nákup čipsetov Snapdragon 875 v cene 250 dolárov za kus. Cena tohtoročného najvyššieho čipsetu výrobcu Snapdragonu 865 sa pohybuje od sumy 150 do 160 dolárov za kus. To znamená zdraženie až o 100 dolárov, čo sa samozrejme premietne aj do výslednej ceny smartfónu. Procesor čipsetu Snapdragon 875 by sa mal opierať o nový typ jadra Super-Core Cortex-X1, ktoré je o 30 % výkonnejšie než Cortex-A77. Malo by byť skombinované s tromi jadrami Cortex-A78 a štyrmi úspornými jadrami. Čipset by mal mať aj integrovaný 5G modem Snapdragon X60.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy M21: Skvelá výdrž za skvelú cenu
30.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+