MojAndroid

Jeden z najväčších čínskych výrobcov smartfónov už čoskoro vstúpi na americký trh. Xiaomi, ktoré doteraz svoje zariadenia predávalo oficiálne len v Číne, Indii a Indonézii, sa na vstup na americký trh pripravuje už dlhšie. Podľa slov viceprezidenta spoločnosti, Huga Barru, ale tentokrát Xiaomi naozaj príde do USA, kde chce osloviť najmä mladú generáciu používateľov.

Americký trh je jednoznačne trhom, na ktorý upierame náš zrak. Chceme naň vstúpiť najmä cez sociálne siete, ktoré sú kanálmi pre oslovenie mladej generácie, ktorá je plná entuziazmu, čo sa týka moderných technológií. Definitívne hovoríme o vstupe na americké trhy. – povedal Barra.

O vstupe do USA hovorí Xiaomi už dlhšie, no tentokrát to myslí naozaj vážne. Naznačuje to aj partnerstvo s Microsoftom, v ktorom si vymenili spoločnosti práva na asi 1500 patentov, ktoré umožnia Číňanom expanziu na západ. Xiaomi cíti, že aj na domácich trhoch má už naozaj silnú konkurenciu, a tak logicky hľadá spôsob ako zarobiť. Oproti minulému roku bola predajnosť zariadení za posledný kvartál nižšia o 38%.

Xiaomi mi MAX-1

Náš tip
Xiaomi Mi Max: Obor z Číny, ktorý vie zaujať | RECENZIA

V USA to ale Xiaomi nebude mať rozhodne ľahké. Mobilnému trhu dominujú Samsung a Apple, pričom drvivá väčšina predajov smartfónov prebieha cez operátorov. Ak sa Xiaomi nedohodne so žiadnym operátorom, tak má veľmi malú šancu na úspech. Spoločnosť si to uvedomuje, a tak plánuje postupný, pomalý vstup na tento trh. Začne príslušenstvom, ktorého Xiaomi predáva naozaj veľa, a neskôr sa pridajú aj smartfóny. Tie ale zrejme na americkom trhu uvidíme až v polovici roka 2017.

Zdroj: AndroidAuthority

22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+