MojAndroid

Výrobcovia smartfónov si svoje tajomstvá a nepredstavené novinky dobre strážia. Teda, aspoň sa snažia. Posledné roky už máme pred predstavením nových produktov ich takmer kompletné špecifikácie. Úniky sa stali bežnou súčasťou sveta smartfónov.

Na tom by nebolo nič zlé, pokiaľ by sa o únik dôležitej informácie nepostaral jeden zo zamestnancov spoločnosti, dokonca jej riaditeľ. Presnejšie, riaditeľ jednej z pobočiek. To sa teraz podľa informácií portálu Xiaomiui stalo v Xiaomi.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Wang Teng, riaditeľ jednej z pobočiek čínskeho výrobcu, predčasne zverejnil čas predstavenia nových produktov a bol za to patrične potrestaný. Podľa interných pravidiel Xiaomi ide o “únik druhého stupňa.”

Ak ste si mysleli, že trestom bolo väzenie alebo niečo v podobnom štýle, tak ste sa mýlili. Wang Teng dostal varovanie, príde o svoje výhody a bonusy. Únik informácií sa mal stať na extrémne populárnej čínskej platforme Weibo a zapojených doň malo byť viacero zamestnancov čínskej pobočky Henan, ktorej šéfuje práve Wang Teng.

Zdroj: Xiaomiui

Obrázok vyššie uvádza, čo sa stalo. Píše sa tu, že zamestnanec pobočky Henan, Wang Teng, dostal varovanie, boli mu zrušené všetky výhody po dobu jedného roka a taktiež mu bol odobratý osobný bonus vo výške 5000 yuanov (v prepočte približne 720 eur).

Recenzia Xiaomi 12: Ideálna kompaktná vlajková loď?

Xiaomi Smart Home: Predstavujeme ďalšie zaujímavé zariadenia do inteligentnej domácnosti

Tieto Xiaomi zariadenia dostanú aktualizáciu na Android 13

Spomínaný únik sa mal týkať smartfónu zo série Redmi K50, ktorá bola predstavená 16. februára 2022 a prvý model zo série sa na trh dostal o dva dni neskôr. 17. februára Wang Teng uviedol informáciu, že štandardná verzia Redmi K50 bude predstavená v marci, čo bola vtedy informácia, ktorá na verejnosť uniknúť nemala. Práve toto bolo dôvodom jeho potrestania.

Náš tip
DUEL | Xiaomi 12 vs Samsung Galaxy S22: Pre ktorý sa rozhodnúť?
21.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+