MojAndroid

Na našom webe pravidelne informujeme o najnovších aktualizáciách smartfónov, ktoré sa predávajú na Slovensku. Táto téma má však aj druhú stranu mince. V tomto článku sa pozrieme na modely od Xiaomi, ktoré už žiadnu aktualizáciu nedostanú. Informácie zverejnil výrobca na svojich stránkach.

Xiaomi ponúka minimálne dva roky bezpečnostných aktualizácií

Výrobca uvádza, že sa snaží robiť maximum pre to, aby zariadenia značiek Xiaomi, POCO aj Redmi dostávali aktualizácie čo najčastejšie. Spomína bezpečnostné záplaty, ktoré zlepšujú zabezpečenie zariadení. Aj napriek tomu, že nové funkcie neprinášajú, používatelia by na ne nemali zabúdať. V zásade platí, že ktorékoľvek zariadenie týchto značiek by malo dostať aspoň dva roky bezpečnostných aktualizácií od uvedenia na trh.

Redmi Note 11
Redmi Note 11 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Výrobca sa nedávno nechal počuť, že najnovšie vlajkové modely radu Xiaomi 12 dostanú až 3 veľké aktualizácie operačného systému Android a 4 roky bezpečnostných aktualizácií.

Xiaomi na svojej stránke teraz informovalo o modeloch, ktoré už žiadnu aktualizáciu operačného systému a ani bezpečnostnú aktualizáciu nedostanú. Softvérová podpora je pre ne ukončená.

Zoznam Xiaomi a Redmi smartfónov, ktoré už nedostanú aktualizáciu

Zdroj: mi.com

Čo to znamená?

Ak vlastníte jeden z týchto modelov, o jeho funkčnosť sa obávať nemusíte. Fungovať bude rovnako ako doteraz. Keďže nedostane ani žiadnu bezpečnostnú aktualizáciu, bude čoraz zraniteľnejší voči externým hrozbám a hackerským útokom.

Ak ste majiteľom nejakého smartfónu z tohto zoznamu, mali by ste sa pomaly ale isto popozerať po nejakom vhodnom zástupcovi.

Náš tip
Android 13 dostane obrovské vylepšenie. Umožní používať dve SIM karty na jednej eSIM

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+