MojAndroid

Posledná vlajková loď čínskeho výrobcu Xiaomi, model Xiaomi 12S Ultra, vyniká hlavne vďaka fotoaparátu s 1-palcovým snímačom a optikou od nemeckej firmy Leica. Ani takéto parametre však nie sú dostatočne ambiciózne pre spoločnosť Xiaomi, ktoré teraz prezradila, že smartfón mohol mať aj vymeniteľné objektívy. Informáciu priniesol portál Xiaomiui.

S vymeniteľnými objektívmi by Xiaomi 12S Ultra nemal na trhu smartfónov konkurenciu

Xiaomi spolupracovalo na vymeniteľných objektívoch pre vlajkovú loď s nemeckou značkou Leica. Revolučný koncept na poli mobilnej fotografie by tak využíval hlavne vysokokvalitné objektívy práve tohto výrobcu optiky.  Xiaomi 12S Ultra Concept Phone by bol na prvý pohľad identický s predávaným modelom, ale fotoaparát by mal jeden zásadný rozdiel.

Xiaomi 12S Ultra Concept Phone | Zdroj: Xiaomiui.net

Pod odolným kusom zafírového sklíčka by samozrejme bol  rovnaký 1-palcový senzor od Sony s rozlíšením 50,3 megapixelov, konkrétne IMX989 s podporou 10-bitového RAWu. Okolo modulu však Xiaomi  pridalo uchytenie pre objektívy s bajonetom M-Mount. Znamenalo by to kompatibilitu nielen s optikou od Leicy, ale aj objektívmi od značiek Zeiss, Voigtlander a Laowa.

Vymeniteľné objektívy pre bajonet M-Mount nie sú lacná záležitosť

Spoločnosť ukázala koncept zariadenia s nasadeným objektívom Leica Summilux-M 35mm f/1.4 ASPH s premenlivou clonou f/1.4 – f/16. S tak kvalitným objektívom by smartfón mohol vytvárať bezkonkurenčné snímky na poli mobilných zariadení, čo potvrdzujú aj zverejnené snímky. Jeho cena však prekračuje 5 tisíc eur, takže by takáto kombinácia nebola pre každého.

Pre M bajonet však exitujú aj o niečo lacnejšie bajonety od iných značiek. Ani tak by to však nebolo lacné príslušenstvo a možno aj to bol dôvod, prečo Xiaomi od tohto projektu aspoň momentálne ustúpilo. Spoločnosť podľa portálu Engagdet predá len 10 vyrobených prototypov vybraným influencerom za 300 tisíc juanov (astronomických 42 tisíc eur).

Náš tip
Recenzia Xiaomi 12T: Vlajková loď, ktorá zaujme vzhľadom a výkonom

 

5.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+