MojAndroid

Budú tri veľké aktualizácie novým trendom zariadení strednej triedy od Xiaomi? Dočkajú sa aj ďalšie budúce modely strednej triedy od Xiaomi troch veľkých aktualizácií ? Zrejme len čas ukáže. Správu priniesol portál GizmoChina.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Xiaomi Mi 11 Lite 5G | Zdroj: Redakcia

Xiaomi prinesie tri veľké aktualizácie, ale za akú cenu?

Viac aktualizácií pre vlajkové lode ohlásila spoločnosť ešte začiatkom tohto mesiaca, počas predstavenia radu 11T. Vtedy prisľúbila až 4 roky bezpečnostných záplat a tri veľké aktualizácie systému pre rad 11T.

Avšak otázna je pravidelnosť týchto záplat. Xiaomi totižto v lete oznámilo, že všetky v súčasnosti podporované modely budú dostávať bezpečnostné záplaty len raz za štvrťrok. To platí aj pre vlajkové lode radu Mi 11. To bol trošku špinavý trik od Xiaomi. Snáď to je len dočasné rozhodnutie a Xiaomi sa vráti k pravidelným mesačným záplatám.

Xiaomi 11 Lite 5G je prvým modelom strednej triedy, ktorý má prisľúbené tri systémové aktualizácie

Xiaomi 11 Lite NE 5G bol predstavený popri zariadeniach rady 11T. Ak vám je jeho dizajn povedomý a pripomína vám Mi 11 Lite 5G, tak verte, že nie ste ďaleko od pravdy.

Vzhľadom na súčasnú polovodičovú krízu sa Xiaomi ocitlo v nepríjemnej situácii – nemalo totiž dostatok čipov Snapdragon 780G, ktoré sa nachádzajú v Mi 11 Lite 5G. Museli teda siahnuť po alternatíve – tou je Snapdragon 778G, ktorý nájdete v 11 Lite NE 5G.

Xiaomi Mi 11 Lite

{{shop_name}} od {{product_price}}

Správa o troch veľkých aktualizáciách aj pre tento model však nie je oficiálna, pochádza od indického leakstera Yogesh-a Brar-a. Avšak vzhľadom na to, že Xiaomi zaviedlo spomínanú politiku pre rad 11T, dá sa očakávať, že sa táto politika neskôr prenesie aj na ďalšie zariadenia od Xiaomi (či sa zlepší politika aktualizácií modelov Redmi, zatiaľ nevieme).

Konkurencia

Xiaomi nechce zaostávať za konkurenciou, ktorou je napríklad aj Samsung, ktorý ponúka tri systémové aktualizácie a 4 roky bezpečnostných aktualizácií aj pre modely strednej triedy. Preto sa zjavne rozhodol pre spomínaný krok, avšak dôležité bude sledovať aj intervaly spomínaných aktualizácií (mesačné alebo štvrťročné?).

OnePlus sa rozhodol pre podobný krok ako Xiaomi. Vlajkovým lodiam prisľúbil tri veľké aktualizácie a 4 roky bezpečnostných záplat. V prípade zariadení radu Nord to budú taktiež tri veľké aktualizácie, ale počet rokov s bezpečnostnými záplatami je otázny – pravdepodobne to budú tri alebo štyri.

Náš tip
Samsung aktualizoval viacero modelov

26.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+