MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi pridala do svojho zoznamu zariadení, ktoré už nebudú dostávať pravidelné aktualizácie ďalšie modely smartfónov. Počas minulých mesiacov firma zrušila podporu aj pre niektoré exkluzívne modely, ktoré sa predávajú len v Číne. Portál GizmoChina zverejnil bližšie informácie o zrušení podpory pre niektoré modely smartfónov.

Xiaomi končí podporu pravidelných aktualizácií pre tieto smartfóny

Prvým modelom, ktorý sa objavil na zozname je Mi 10 Lite 5G. Na internete prebiehali debaty o zrušení softvérových aktualizácií už od doby, kedy spoločnosť zrušila podporu pre Mi 10 Lite Zoom, ktorý bol dostupný len na čínskom trhu. Podľa informácií zo zdroja by onedlho mali do zoznamu pribudnúť aj smartfóny zo série Redmi Note 9.

Ukončenie podpory s pravidelnými bezpečnostnými aktualizáciami by sa malo týkať zariadení Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9 Pro Max. Aktualizácie pre túto sériu a Mi 10 Lite 5G by sa mali skončiť tento mesiac, kedy majitelia obdržali poslednú bezpečnostnú záplatu.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Redmi Note 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Dôvodom ukončenia podpory je vypršanie 3 ročnej garancie na poskytovanie pravidelných systémových aktualizácií, keďže všetky spomenuté smartfóny boli predstavené začiatkom roka 2020.

Xiaomi nedávno zverejnilo zoznam ďalších zariadení, ktoré nedostanú aktualizáciu na Android 13. Spoločnosť OnePlus nezabúda na aktualizovanie starších zariadení a okrem modelu OnePlus 11 dostali update so systémom OxygenOS 13.1 aj niektoré staršie zariadenia. Nokia počas aktuálneho mesiaca predstavila aktualizáciu so systémom Android 13 pre smartfón Nokia G11.

Náš tip
Používatelia Netflixu sú pobúrení a rušia predplatne. Čo je dôvodom?

31.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+