MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi vo svojom komunitnom fóre oznámil, že otvára registráciu na testovanie stabilného Androidu 12. Prihlásiť sa môžu majitelia vlajkových lodí Xiaomi Mi 11Mi 11 Ultra a Mi 11i s globálnou verzii nadstavby MIUI. O novinke informuje portál Gizmochina.

Xiaomi: Možnosť otestovať nový systém dostane 200 používateľov

Vybraní fanúšikovia značky ešte pred oficiálnym vydaním získajú možnosť otestovať nový systém a poskytnúť výrobcovi užitočnú spätnú väzbu. Testovací program je určený pre používateľov, ktorým nevadia nedostatky v stabilite systému, vo výkone alebo prípadne vo výdrži batérie.

Xiaomi momentálne hľadá 200 testerov, ktorí následne prostredníctvom četovacej aplikácie Telegram budú spoločnosti hlásiť nájdené chyby. Registrácia stále beží, čiže v prípade záujmu sa môžete prihlásiť na konci príspevku spoločnosti v jej komunitnom fóre, kde zároveň nájdete aj viac informácií. Program sa neskôr pravdepodobne rozšíri aj pre používateľov iných zariadení.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia

{{shop_name}} od {{product_price}}

Keďže ide o finálne testovanie stabilnej verzie tesne pred vydaním aktualizácie pre všetkých používateľov, vydanie novej verzie operačného systému Android je pravdepodobne veľmi blízko. Očakáva sa, že toto testovanie nebude trvať dlho, pokiaľ sa v systéme neobjavia žiadne kritické chyby.

Android 12 dostanú čoskoro aj majitelia konkurenčných zariadení

Ako prví si novú verziu operačného systému mohli vyskúšať používatelia modelov Google Pixel, ktorí sa rozhodli zapojiť do testovania. Registráciu do beta programu ešte pred vydaním finálnej verzie systému Android 12 spustila nedávno aj spoločnosť Samsung, zatiaľ však len v USA.

Náš tip
MIUI 13 je už za rohom a vieme, ako by nová nadstavba mohla vyzerať

1.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+