MojAndroid

Na internete sa pravidelne objavujú správy o vývoji nových technológií, ktoré sľubujú príchod lepších batérií do smartfónov, no málokedy sa aj skutočne presadia alebo prinesú očakávané výsledky. Čínsky výrobca Xiaomi však teraz predstavil novinku, ktorá na rozdiel od väčšiny má potenciál skutočne zmeniť batérie v smartfónoch k lepšiemu.

Podľa portálu Android Police nová technológia sľubuje až 10 % zvýšenie kapacity batérie bez nutnosti použiť jednotku s väčšími rozmermi. Výrobca dokonca tvrdí, že s výrobou nových batérií začne už budúci rok.

Okrem zvýšenia kapacity nová technológia od Xiaomi prinesie aj vstavanú optimalizáciu nabíjania

Xiaomi nárast v kapacite dosiahlo pomocou zmenšenia kontrolných okruhov a zhustenia obsahu kremíka. Jednoducho povedané, do menšej batérie sa zmestí viac energie. To znamená, že napríklad smartfón so 4 000 mAh batériou by v budúcnosti mohol mať batériu s kapacitou 4 400 mAh bez toho, aby bol hrubší, väčší, ťažší alebo ochudobnený o niektoré funkcie.

Xiaomi nová technológia na zvýšenie kapacity batérie
Zdroj: AndroidPolice.com

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Okrem toho technológia zlepší životnosť batérie so vstavanou podporou inteligentného nočného nabíjania. Mnoho smartfónov dnes dokáže optimalizovať nabíjanie tak, aby batéria dosiahla 100 % až tesne pred tým, ako sa zobudíte. Týmto spôsobom dokážu výrobcovia znížiť zbytočné opotrebovanie batérie. No kým v súčasnosti ide o softvérovú optimalizáciu, Xiaomi chce túto funkciu zakomponovať priamo do batérie. Nová technológia taktiež zlepší bezpečnosť používania batérie napríklad novou schopnosťou batérie spravovať vlastnú teplotu a predísť tak prehrievaniu.

Náš tip
Xiaomi 11 Lite 5G NE je smartfón, ktorý si zamilujete. Má tenký dizajn, kvalitný fotoaparát a krásny displej

13.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+