MojAndroid

Xiaomi započalo novú etapu rozširovania sa v Európe – výrobu smartfónov v Turecku. To ešte počas tohto štvrťroku (teda do konca marca) a my sme zvedaví či sa im to podarí naplniť. Správu priniesol DailySabah.

Xiaomi začína výrobu smartfónov v Turecku
Zdroj: Twitter | Mustafa Varank

Xiaomi spúšťa výrobu smartfónov v Turecku

Pre Xiaomi je Turecko jedným z najvýznamnejším trhom na svete. Preto sa firma podľa miestneho manažéra spoločnosti Xiaomi Turecko, Usher Liu, snaží o udržanie investícií a nikdy nie o ich zníženie v Turecku.

Vyrábať sa bude na ploche 14 000 metrov štvorcových a ročne vyprodukujú 5 miliónov smartfónov. Továreň spolufinancuje spoločnosť Salcomp, ktorá vyrába adaptéry a nabíjačky. Investícia dosiahla výšku 30 miliónov dolárov a továreň zamestná 2000 ľudí.

Liu dodáva, že jedným z pravidlom spoločnosti je, že do každej krajiny, v ktorej začnú výrobu, chcú prinášať pridanú hodnotu. Preto ho teší, že Turecko je štvrtá krajina, v ktorej Xiaomi vyrába svoje zariadenia.

Len nedávno, v roku 2018, Xiaomi otvorilo svoju prvú tureckú predajňu v Istanbule.

Ohľadom výroby, európsky riaditeľ Salcomu, David Chang povedal, že budú pokračovať v projektoch pre Turecko, aby pomohli miestnym výrobcom dostať sa na medzinárodnú úroveň.

Medzičasom rovnakú vec urobili aj výrobcovia Oppo a Tecno. Obe spoločnosti už majú továrne v Turecku pripravené na výrobu svojich smartfónov. Samsung ich všetkých predbehol a ich turecké telefóny už dokonca vstupujú na lokálny trh.

Náš tip
Toto je dôvod, prečo sa Xiaomi ocitlo na čiernej listine USA

12.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+