MojAndroid

Prednedávnom sme vás informovali o smartfóne Xiaomi, ktorý má perfektný výkon hardvérových súčastí a zároveň veľmi prijateľnú cenu pre koncového používateľa – Xiaomi Mi2. Ak sa vám tento smartfón naozaj páči, možno sa už čoskoro dočkáte možnosti, aby ste si ho zakúpili aj v Európe.

Čínska spoločnosť Xiaomi sa totiž zahráva s myšlienkou, že svoje telefóny by mohla predávať aj v Európe. Všetko by to malo nastať už budúci rok. Aj keď dátum nie je úplne známy, všetko naznačuje tomu, že spoločnosť Xiaomi by mohla telefóny distribuovať už v prvej polovici roku 2013.

Všetko však závisí od obchodného modelu, ktorý spoločnosť Xiaomi vytvorí a dohodne. Preto je pravdepodobné, že Xiaomi bude potrebovať na neznámom trhu stabilných partnerov, ktorí trh Európy už poznajú. Taktiež bude dôležité zvoliť správnu stratégiu.

Zdroj, foto: Engadget

20.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+