MojAndroid

Xiaomi pripravuje skladateľný smartfón, ktorý má interné meno cetus. Xiaomi zatiaľ len potichu sledovalo scénu skladateľných smartónov a pomaly sa pripravovalo na svoj vlastný. Je možné, že už nastal čas aj pre Xiaomi, aby vytvorilo svoj vlastný smartfón s ohybnou obrazovkou.

Skladateľné smartfóny sú už s nami viac než rok, ak vezmeme do úvahy prvý Royole FlexPai, tak takmer dva roky. Ubehlo veľa času a najväčšie spoločnosti ako Samsung, Huawei, ale aj Motorola, už majú na trhu druhú generáciu svojich ohybných smartfónov. V prípade Samsungu sú to už aj dve rady takýchto produktov. V budúcnosti ich zrejme bude ešte viac.

Xiaomi skladateľný smartfón
Už pred viac než rokom Xiaomi ukázalo skladateľný smartfón, od vtedy sme o ňom nič nepočuli.

Skladateľný smartfón od Xiaomi bol spomenutý v MIUI

Jeden z členov portálu XDA našiel v kóde MIUI 12 zmienku o skladateľnom smartfóne. Konkrétne spomínajú MIUI 12 v čínskej verzii pre Xiaomi Mi 10 Pro. Tam sa nachádzala zmienka “isFlodAbleDevice” (áno aj s tou chybou vo slove Foldable) a vykazovala pravdivú hodnotu. Bola tam aj zmienka iných kódov, ktoré identifikujú zložený stav zariadenia.

Ostatné špecifikácie sú viac menej záhadou. Vie sa len to, že smartfón má prezývku cetus, beží na Androide 11 a MIUI 12, má Qualcomm Snapdraon a 108 MP snímač. Viacej sa nevie, ale odhaduje sa, že zariadenie obsahuje vlajkový procesor Snapdragon 8xx. Teraz na prelome generácií medzi Snapdragon 865+ a 875 si nie je nikto istý konkrétnym modelom.

Xiaomi v minulosti už ukázalo prototyp skladateľného smartfónu. Nie je isté, či cetus vôbec niekedy pôjde do predaja. Ale keďže sa konkurencia blíži k tretím verziám svojich ohybných smartfónov, je najvyšší čas pre Xiaomi, aby vytiahlo eso z rukáva.

 

1.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+