MojAndroid

V októbri minulého roka sa podarilo objaviť kód v MIUI 12 Closed Beta, ktorý odhaľoval fakt, že Xiaomi pracuje na skladacom zariadení so 108 MP fotoaparátom. Teraz sa na internet dostali zaujímavé obrázky, ako niekto drží skladacie zariadenie tohto výrobcu v ruke v čínskom metre. Malo by ísť o úplne prvý skladací telefón tohto výrobcu.

Náš tip
Donald Trump ide proti Xiaomi: Čaká ho rovnaký osud ako Huawei? Doplnené vyjadrenie výrobcu

Skladacieho smartfónu od Xiaomi by sme sa mohli dočkať už onedlho

Webový portál Android Central poodhalil potenciálne prvý skladací telefón značky Xiaomi. Objavili sa totiž už spomenuté fotografie tohto prístroja. Ako vieme, že ide o produkt práve od tejto spoločnosti? Na displeji vidíme otvorené nastavenia, kde je jasne viditeľná verzia používateľskej nadstavby MIUI 12, respektíve jej logo a grafika všeobecne.

skladací smartfón od Xiaomi

Aj napriek tomu, že v strede mobilného telefónu je viditeľný výrazný ohyb, v ktorom sa displej otvára a zatvára, ide vskutku o sľubne vyzerajúce zariadenie. Je pritom dosť možné, že finálne kusy budú z pohľadu na podobné nedokonalosti lepšie optimalizované. Ďalej je ho možné jeho podobnosťou  prirovnať k už známemu Samsungu Galaxy Z Fold 2.

skladací smartfón od Xiaomi

Operačným systémom sa očividne stal Android s nadstavbou MIUI 12. Vnútorný ukladací priestor má mať kapacitu 256 GB. Ďalšou zaujímavou vecou je, že na prvý pohľad na zariadení nie je vidieť žiaden predný “selfie” snímač. Nebolo by tak prekvapujúce, že by sa jeden našiel integrovaný priamo v displeji. Čínske Xiaomi totiž na tejto technológii už nejaký ten čas pracuje. Podobným riešením má podľa niektorých informácií disponovať aj pripravovaný Samsung Galaxy Z Fold 3.

Podarí sa aj Xiaomi presadiť v segmente skladacích inteligentných telefónov? To nám ukáže až čas. Mnoho informácií ohľadom tohto neznámeho smartfónu totiž zatiaľ nemáme. Nuž, tešiť sa môžeme na poodhalenie ďalších podrobností v nasledujúcom časovom období.

Náš tip
Testujeme všetky smartfóny radu Galaxy S21 od Samsungu | Pýtajte sa
16.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+