MojAndroid

Xiaomi sa pripravuje na odhalenie svojej novej rady tabletov s názvom Xiaomi Pad 7. Čínska spoločnosť zatiaľ neprezradila žiadne údaje o týchto zariadeniach, no vďaka portálu gizmochina sme sa dozvedeli niektoré kľúčové informácie. Okrem naozaj výkonného čipsetu, ktorý sa Xiaomi rozhodlo dať do svojho nového tabletu sme sa dozvedeli aj o gigantickej batérii. Predpokladáme že tá bude hlavným lákadlom tohto zariadenia.

Minulý rok Xiaomi predstavilo sériu Xiaomi Pad 6, ktorá bola medzi používateľmi pomerne obľúbená. Zariadenie malo skvelú výdrž batérie, slušný fotoaparát a kopec výkonu za veľmi férovú cenu. Preto očakávame, že si aj tohtoročný model nájde svoju fanúšikovskú základňu.

Xiaomi Pad 6
Xiaomi Pad 6

Zo série je pre väčšinu používateľov viac zaujímavá výkonnejšia verzia, ktorou je Xiaomi Pad 7 Pro. Už pred nejakým časom sa objavili informácie o podpore 120 W nabíjania. Keď to skombinujeme spolu s 12,45 palcovým displejom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a neuveriteľným výkonom, o ktorý sa nám postará Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, tak to vyzerá na celkom slušný balíček. Už podľa týchto parametrov môžeme zhodnotiť, že Xiaomi sa chce dostať medzi tých najlepších v oblasti tabletov.

Tablet určený aj na gaming

To ale nie je všetko čo si pre nás Xiaomi nachystalo. Zariadenie by malo dostať do svojho už teraz pomerne slušného arzenálu taktiež gigantickú 10 000 mAh batériu. Toto je celkom nevídané v tejto kategórii zariadení. V kombinácii so spomínaným čipom a displejom by tento tablet mal zvládať tie najťažšie úlohy, ako napríklad gaming, s úplnou ľahkosťou. Zariadenie by malo bežať na Androide 14 s nadstavbou, ktorá dostala názov HyperOS.

Okrem týchto špecifikácií sme sa taktiež dozvedeli o štvorici silných reproduktorov zaručujúcich kvalitný audio zážitok. Rovnako by mal tablet zo zadnej strany obsahovať dva 50 megapixelové snímače. Vidíme, že trh tabletov sa s príchodom veľkých 6 palcových obrazoviek na smartfónoch výrazne zmenšil. To sa ale pred pár rokmi opäť začalo meniť a momentálne je trh s tabletmi úplne zahojený a výrobcovia prinášajú na trh stále nové a lepšie zariadenia.

Náš tip
Takto si ľudia pred piatimi rokmi predstavovali smartfón budúcnosti
2.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+