MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Opäť nadštandardných 4000 mAh

Smartfón ponúkne po vzore svojich súrodeneckých smartfónov z dielne Xiaomi batériu s celkovou kapacitou 4000 mAh. Ide o nadpriemernú hodnotu, za čo je potrebné tohto čínskeho výrobcu pochváliť. Zariadenie tak ani v tomto prípade nemalo problém s jedným plnohodnotným pracovným dňom, pričom vo večerných hodinách bola k dispozícii ešte dostatočná rezerva na hodnote približne 25 – 30% z kapacity na prípadný večerný výlet do mesta. Menej náročný používateľ sa môže dostať pokojne aj na dva plnohodnotné dni výdrže na batériu.

V našom prípade smartfón synchronizoval hneď niekoľko mailových klientov, aktívne sme využívali sociálne siete, nechýbal hodinový telefonát alebo hodinové sledovanie YouTube videí. Doba zapnutej obrazovky sa pohybovala na úrovni minimálne siedmych hodín. Zamrzí starší Micro USB konektor, napriek tomu telefón podporuje aj technológiu rýchleho nabíjania.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE | Cena a dostupnosť

Model Xiaomi Redmi Note 5 je statočným nástupcom minuloročného modelu, pričom prináša hneď niekoľko trendových prvkov zo súčasnosti. Poteší Full HD+ displej s pomerom strán 18:9, batéria s kapacitou 4000 mAh, ale aj dobre optimalizovaný softvér spolu s pomerne úsporným hardvérom. Chýba konektivita NFC, a práve to je jedným z hlavných negatív zariadenia oproti konkurenčným smartfónom.

Smartfón tiež vyniká v rámci pomeru cena/výkon. U nás na Slovensku začína cena zariadenia približne na úrovni 200 EUR. Výkonnejšia konfigurácia je následne o pár desiatok eur drahšia. V prípade, že si zariadenie objednáte priamo z Číny, je možné naopak ušetriť nejaké tie desiatky eur.

7.7

Xiaomi Redmi Note 5

Uvažujete nad zariadením strednej či vyššej strednej triedy, povedzme, že do sumy 250 EUR? V tom prípade by ste rozhodne mali zvážiť aj kúpu zariadenia Xiaomi Redmi Note 5. Tento smartfón si totiž požičal viaceré funkcie priamo od vlajkových modelov značky.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • Pomer cena/výkon
  • 4000 mAh batéria
  • Optimalizácia softvéru
  • Spracovanie hardvéru
  • Voliteľné funkcie navyše (gestá)

  • Starší microUSB konektor
  • Chýba NFC
  • Slabšie optimalizovaná aplikácia Fotoaparát
18.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+