MojAndroid

Nadstavba spoločnosti Xiaomi s názvom MIUI vo svojej najnovšej verzii 10 putuje do mnohých zariadení. Nové aj staršie modely sa môžu tešiť podpore prepracovanej nadstavby a vývojári usilovne pracujú na tom, aby si ju mohli užiť mnohí ďalší. Výsledky ich práce si teraz môžu vychutnať majitelia modelu Redmi 5, na ktorý prichádza MIUI v novej verzii 10.1.3.0.

Už minulý mesiac sa nerátalo s Androidom Pie

Je pravda, že prvá aktualizácia na MIUI 10 prišla už pred nejakým časom. Bolo to približne pred mesiacom, keď sa ohlásila aktualizácia na verziu 10.1.2.0. Bohužiaľ, tá bola založená na Androide 8.1 Oreo, takže nádeje na Android Pie boli takmer vynulované. Výrobca ani nemá väčší dôvod dať si prácu s tým, aby nový operačný systém dostal do nižšej strednej triedy svojho portfólia. Majitelia sa aspoň môžu tešiť novej nadstavbe, ktorá dostáva už druhú aktualizáciu.

MIUI 10 si už môžu vychutnať aj majitelia Xiaomi Redmi 5
MIUI 10 si už môžu vychutnať aj majitelia Xiaomi Redmi 5

Aktualizovať si ho môžete aj manuálne

Pokiaľ ste majiteľom Xiaomi Redmi 5 a chceli by ste si aktualizovať nadstavbu na verziu 10.1.3.0, ale nechce sa vám čakať na OTA aktualizáciu, môžete si stiahnuť zip súbor z tohto odkazu. Následne máte dve možnosti. Tou prvou je tento balíček použiť v oficiálnej aplikácii na aktualizovanie MIUI. Druhá je urobiť tak cez TWRP, návod na inštaláciu nájdete tu.

Dostali ste už upozornenie na aktualizáciu MIUI 10? Ak áno, povedzte nám o tom viac v diskusii pod článkom. Ak ste ju ešte nedostali, počkajte si alebo využite jeden zo spôsobov vyššie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi Redmi 3S a Redmi 4 dostávajú stabilnú verziu MIUI 10

Náš tip
MIUI 10 Global Beta 8.7.12 je dostupný pre 21 Xiaomi zariadení + ODKAZY NA STIAHNUTIE

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.12.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+