MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita

Konektivitou sa Xiaomi Redmi 4A veľmi neodlišuje od iných svojich súkmeňovcov. Nájdete tu WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.1, GPS, FM rádio a dokonca aj infračervenú diódu pre ovládanie domácich elektrospotrebičov. Nechýba ani digitálny kompas či gyroskop. Poteší aj podpora 4G/LTE internetu, ktorý dokáže pracovať vo všetkých na Slovensku používaných frekvenčných pásmach, vrátane toho 800MHz.

Výdrž batérie

Redmi 4A je vybavený 3000 mAh batériou. Tá poskytuje veľmi dobrú výdrž a na jedno nabitie dokážete s ňou fungovať aj niekoľko dní. My sme pri našom testovaní bežne dosahovali 2 a viac dní, pričom displej sme mali v priemere aktívny viac ako 5 hodín. Pri testovaní sme sa pritom nijako zvlášť neobmedzovali. S Redmi 4A sme boli nonstop pripojení k internetu cez WiFi a LTE, pričom sme ho používali k synchronizácii dvoch e-mailových účtov, sledovaniu správ cez RSS čítačku, používaniu sociálnej siete Facebook, či ku komunikácii cez Facebook Messenger a Slack.

Aj tu si môžete výdrž na jedno nabitie predĺžit pomocou šetriacich funkcií. Tie k šetreniu energie využívajú najmä obmedzenie dátovej aktivity na pozadí, prípadne vypnutie procesor, synchronizácie či animácií systému.

Záverečné hodnotenie: Xiaomi Redmi 4A

Xiaomi Redmi 4A je vo svojej cenovej kategórii skutočne vydareným smartfónom. Za cenu, ktorá sa pohybuje na hranici 120 eur, získate skutočne dobre fungujúci smartfón, ktorého pomer ceny a výkonu určite ocení každý jeho majiteľ. Pochváliť musíme najmä skvelú výdrž na jedno nabitie, dobré konštrukčné spracovanie, či fotoaparát. Čo nás trochu zamrzelo je absencia snímača odtlačkov prstov, ktorú sa pre zníženie nákladov rozhodol výrobca nepoužiť.

Plusy:

  • Cena
  • Výdrž na batériu
  • Fotoaparát (vo svojej cenovej kategórii)
  • Rýchlosť OS

Mínusy:

  • Absencia snímača odtlačkov prstov
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

 

 

10.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+